| AlaBalaPortocala_9022 a întrebat:

Neata TPU! Am si eu o mica. problema daca o pot numii asa. Ma simt foarte aiurea in cercul meu de prietene (colege de clasa) datorita faptului ca eu nu gandesc precum ele. Pentru mine barfa, machiajur si "colegul nou" nu inseamna atat de mult precum inseamna pentru ele. Desi suntem de aceeasi varsta imi dau seama ca pur si simplu nu pot semana cu ele.
Nu suntem nici foarte multe fete in clasa si de aceea ma asteptam din partea lor sa fim mai unite si nu chiar atat de figuriste una cu alta. In fiecare pauza fiecare vorbeste de aceleasi lucruri : una ca... ii place de nu stiu ce baiat si ca vrea de maine sa se dea la el...(chiar daca desigur are prietena.), una ca va merge si in pauza asta(ca in fiecare) sa isi refaca. machiaju', altele pur si implu ies pe culoar si incep sa comenteze de fiecare persoana care trece prin fata lor. [daca e un baiat cu atat mai mult laughing]. Este adevarat ca sunt si exceptii. cum ar fi. colega mea de banca si. ATAT straight face
Da, recunosc si eu ma mai preocup de chestii din astea dar. nu pentru simplul divertisment sau iesitul in evidenta cum o fac ele.
Nu sunt nesimtita sau egoista cand spun acest lucru insa eu sunt mai "ok" atat fizic cat si. la caracter. decat ele.nu ar fi trebuit sa fiu eu cea "disperata" in locul lor?straight face
Voi ce ma sfatuiti sa fac referitor la acest lucru?happy

Răspuns Câştigător
| DarkRose a răspuns:

Eu daca as fii in locul tau nu le.as mai baga in seama, adica am si eu astfel de ''specimene'' in clasa, dar, recunosc ar fi trebuit sa fim unite, mai ales ca la mine e si ultimul an impreunastraight face Sa revenim la subiect: ai zis ca, colega ta de banca e mai 'normala' de ce nu vorbesti cu ea? Eu din 14 fete -cate suntem in clasa- eu am doar o singura prietena, m.am departat de celelalte, pentru ca nu avem nici un punct comun si nu ne intelegem. Asa ca, daca nu iti place prezenta lor in jurul tau, nu le mai baga in seama simplu. Poate te imprietenesti cu vreo colega de alta clasatongue Succes si byeeeetongue

2 răspunsuri:
| AshuraElric a răspuns:

Calmeaza-te, de ce trebuie sa fi ca ele (e plina lumea de disperate, nu deveni si tu una)Sincera sa fiu la mine in clasa sunt multe, chiar foarte multe fete insa nici una nu mi se pare normala (poate sunt eu prea critica, oricum nici eu nu sunt normala)laughingoricum toate machiate, majoritatea fumeaza, elimina egoism prin toti porii (se uita la alti dar la ele nuuuu!)cat despre baieti...ma bucur ca sunt fata (pe uni îi ridica în slavi iar pe alti îi critica rau de tot)ieri trecuse unul pe langa clasa noastra cu o frizura gen emo, parea oricum mai timid, la care una dintre fete:"Băi...cat sampon iti trebuie pentru parul ăla"eu am ramas tablou (nici macar nu avea rost intrebare ei)poate ma calca si pe mine pe coada ca vede ea.Revenind la oile noastre, colegele tale asa s-au invatat, daca nu barfesti nu esti cool cu toate ca unele dintre ele nici prea dragute nu sunt, bucura-te ca esti unica.

| bianca a răspuns:

Daca nu te simti bine cu ele numai sta cu ele...stai cu colega ta de banca

ele se cred fete populareoh go on
dar fetele astea nu se aleg niciodata cu prieteni adevarati