| ioanalexandru a întrebat:

Neaţa TPU... sunt clasa a 12 a. problema e ca mi-e tare frica de bac. nu stiu daca cineva de pe acest site e in anul 12. ce sa fac ca sa trec cu bine? de stiut, ştiu. insa cand am avut simulare la romana m-am pierdut.

5 răspunsuri:
| mihaelaa18 a răspuns:

Si eu sunt a12a si am emotii destul de mari,dar trebuie sa ne gandim ca trebuie sa fim relaxati si sa lasam emotiile daca vrem sa reusim sa luam bacu.
Nu are rost sa te mai pierzi daca stii, si sa lasi emotiile ca atunci cand ai emotii uiti tot ce ai invatat si este pacat, fiindca vei avea de pierdut.
Asa ca daca inveti si lasi emotiile la o parte vei reusihappy
Bafta la bachee hee

| florin193 a răspuns:

Trebuie sa inveti sa-ti controlezi frica, oricum e in regula ca iti fie frica atat timp cat curajul este mai puternic decat fricawinking si eu sunt pe a 12-a happy bafta la BAC

| florin193 a răspuns:

Ca sa scapi de emotii ar trebui sa te pregatesti pentru bac foarte bine si ai sa vezi ca totul o sa ti se para mai usor. si eu am probleme la mate dar m-am dus la meditatiewinking. cum te descurci cu materiile de bac?

| 3mY20002121 a răspuns:

Nu ar trebui sa te pierzi! fi sigur pe tine daca stii.Nu te descuraja. Daca te descurajezi nu o sa faci nimic Mai bine scrii chiar daca nu esti sigur ca poate chiar o sa nimeresti

| BiaBiencuzza a răspuns:

Gandeste-te la ceva calm si eu patesc asa la teste la iinceput imi tremura mana si nu mia pot sa scriu insa dupa vreo 5 minute respipri si insipri si mie imi trece sper sa iti treaca si tie :* si mai e o chestie trebuie sa fi sigura pe ce stii pentru ca daca nu esti totu se duce pe apa sambetei :* noroc