| Ale123456 a întrebat:

NeatsSa! Vreau si eu niste statusuri mai noi love struck
Ofer fundită!

Răspuns Câştigător
| Florrentina14 a răspuns:

Sincer, nu pot spune ca nu imi e dor... Cand o aud pe mama cum striga: "Ce-ti mai face baiatul ala cu care vorbeai pana si-n somn?"

Ai s-o gasesti intr-un album demult uitata, ai s-o privesti, si ai sa te gandesti: "Indiferent cum a fost ea, A fost odata a mea!"

Mi'e dor sa te strang in brate, sa te sarut... Mi'e dor sa imi vorbesti, mi'e dor sa te ascult!

Dacă am pierdut ceva, stau liniștită, nu am pierdut mult, dacă am pierdut mult, stau relaxată, nu am pierdut totul, iar dacă am pierdut totul, îmi trăiesc viața că nu mai am ce pierde.

S-au adunat cativa ani speram la bine in continuare. Chiar daca au fost si clipe grele. M-au facut sa fiu mai tare!

Redau doar ceea ce reflectez, iubesc doar ceea ce apreciez, daruiesc doar la cei ce ii stimez, protejez doar ceea ce mi-e mai scump si ajung mereu unde imi propun... orice minut e un nou inceput.

Razi cand esti suparata. Zambeste cand esti enervata. Trezeste-te zambind dimineata. Mai pe scurt... Traieste-ti viata.

Nu esti un status de Facebook, asa ca nu te astepta sa te placa toata lumea!

Zambeste mereu chiar daca ti-e greu! Chiar daca te doare, zambeste si fii tare!

Tu crezi ca totul se-nvarte-n jurul tau? Mai bine ar fi sa calculezi din nou!

Baietii trebuie tinuti în puf. Puff o palma, PUFF un pumn!

Daca ti se pare ca intelegi o femeie. Ai dreptate "Ti Se Pare"

Dacă vreodată mă-ta îți va spune că vagabonții te învață să bei, liniștește-o spunându-i: Mamă, eu îi învăț pe ei.

Te crezi in stare să mă poţi judeca? Înceară, dar mai intai fă o analiza având ca subiect de studiu persoana ta!

"Cu indiferenţa ta m-ai făcut mai tare. Acum nu-ţi convine dar încet, încet, calc pe urmele tale. Şi abia acum vezi si tu că indiferenţa doare. "

º"Uita tot ce`ai pierdut, tot ce`ai vrut, tot ce n`ai avut, uita timpul ce`a trecut. Orice sfarsit e un nou inceput.:-x"º

Hai sa fugim, sa evadam # Hai sa plutim, sa zburam # Hai sa zambim, sa visam # Hai sa traim si sa uitam!

Daca ai nevoie de prietenia mea si ne despart 100 de pasi, fa tu primul pas si le voi face eu pe celelalte 99 pentru tine.

Am nevoie de cineva, da n'am nevoie de Oricine, eO am nevoie doar de cei care au nevoie de mine!, :X "

Când viata iti da o mie de motive pentru a plânge, demonstreaza ca ai o Mie si Una de motive pentru a zâmbi:X

Sunt bune>? Cred ca sunt noi... Fundita? big grin

| Ale123456 explică (pentru Florrentina14):

Da sunt bune si noi! Multumesc.
Da iti voi da fundită!

| Florrentina14 a răspuns (pentru Ale123456):

Multumesc :**

| Ale123456 explică (pentru Florrentina14):

Nu ai pentru ce!

6 răspunsuri:
| kteichd a răspuns:

Statusuri
Se spune că banii nu aduc fericirea... Dar toți vor să se convingă singuri
Lumea se strica asa de repede... ca eu nici nu reusesc sa ma adaptez

Tii foame? Nu! Tii sete? Nu! Fete vrei? Două!

Cum iti asterni, cum vine altul si se culca in locul tau

Telefoanele acum sunt din ce in ce mai subtiri si destepte - iar oamenii invers...
Aleg raul pentru binele meu
Pe unii oameni trebuie pur si simplu sa-i cuprinzi de gat... cu o franghie

- Ce striga un profesor de informatica cand se ineaca? - F1! F1! F1!

Regulile pe trecerea de pietoni. Verde - mergi, rosu - fugi!
Acum 20 de ani, din poze lipseau culorile... In prezent lipsesc hainele!
Am hotarat sa duc un mod sanatos de viata - mi-am cumparat bicicleta, acum dupa tigari si bere ma duc cu bicicleta

| AndreeaAnisoara a răspuns:

Neata!
Ce bine e să nu fii îndrăgostit, să nu aştepţi pe nimeni, să nu aştepţi nimic.

Cel mai tare doare să-ţi iei adio de la persoanele pe care sperai să le ţii langă tine toată viaţa.

Cine te-a lovit pe la spate a facut-o pentru ca in fata nu ar avea nicio sansa

Ne complicam prea mult cand am putea foarte usor sa fim fericiti!

Nu te uita niciodată înapoi după ce ai fost rănit.

Am nevoie de o persoană care să-mi zică: '' De azi am eu grijă de tine, iubita"

Adevăratul caracter al unei persoane nu-l cunoşti la prima întâlnire, ci la ultima.

Mereu credem că am găsit bărbatul potrivit. Deoarece toţi par potriviţi la început!

Sa te impaci cu fostul, e ca si cum ai face un dus si apoi te-ai imbraca din nou cu hainele murdare.

E amuzant cum unii baieti vorbesc de iubire. Când ei vor sa te bage în pat de la prima întâlnire.

Se spune că tot ce pleacă, se și întoarce. Că lucrurile ce-au "trecut", iar n-o să te lase-n pace.

Ştii ceva? Lasă-mă pe mine să fiu o fraieră îndrăgostită şi să plâng după persoana pe care o iubesc! Măcar eu învăţ ce e iubirea, pe când tu stai şi te lingi cu toţi cei care-ţi ies în cale!

Nu ne dăm seama de valoarea unei fiinţe sau a unui lucru decât după ce îl pierdem.

Învățâm să caracterizăm un om, fără al cunoaște cu adevărat.

Stiu ca iti va veni randu', Juri ca la mine ti-e gandu', O sa spui ca regreti tare`, Si'o sa vrei sa-ti ceri iertare

Mami..Suflă-mi pe inimă cum imi suflai pe genunchi ca să nu mă mai doară.

Nu poţi lupta pentru o persoană care nu vrea ca tu să lupţi pentru ea!

Când o persoană te caută chiar şi după ce v-aţi certat, ţine-o aproape de sufletul tău pentru că într-adevăr te iubeşte!

AM ÎNVĂȚAT CA OCAZIILE SUNT FĂCUTE CA SA PROFIȚI DE ELE…NICIODATĂ NU VEI PRIMI ACEEAȘI ȘANSĂ DE MAI MULTE ORI, CEL PUȚIN NU VA MAI FI LA FEL CA PRIMA DATA…

Atenție la trepte!
Dacă e să cazi, măcar fă-o în brațele celui potrivit!