| ☻☆Diana☆☻ a întrebat:

Nici nu stiu cum sa va spun. Poate ca o sa par o copila care nu stie ce vrea. Dar tocmai am aflat ceva. Am aflat ca aseara prietenul meu cel mai bun a intretinut relatii... cu alta fata, la o petrecere la care eu nu am putut sa merg din cauza ca am probleme cu inima sad. Azi, mi-a zis ca il framanta ceva, apoi mi-a zis tot.La inceput l-am consolat (inca nu suntem impreuna, dar ne placem de cam un an) problema este ca amandoi nu suntem pregatiti pentru o relatie serioasa, dar... avem momente cand suntem gelosi. In mod normal nu m-ar deranja ca a avut asemenea relatii pentru ca el are 18 iar eu 15 dar tocmai cu acea fata care mi-a fost prietena si sta vizavi de mine. Mie nu mi-ar cere niciodata asa ceva din cauza ca am 15 ani si tine foarte mult la mine. In momentul asta nu simt nimic, nici ura, nici iubire. Ce ma sfatuiti sa fac? Lui ii pare foarte rau, bause prea mult, il cred pentru ca nu m-a mintit niciodata.

Astept raspuns repede.Va rog numai sa nu ma judecati din cauza varstei.

Răspuns Câştigător
| Sara a răspuns:

Nu te judec deloc din cauza varstei, o data cu adolescenta apar si problemele in viata. Stii, daca nu simteai ceva pentru el erai indiferenta la aceasta situatie. Si este ft ft bine ca el ti'a zis chestia asta, ai fi preferat sa iti ascunda? Nu cred. Eu una, il admir pe el, nu pentru ca a facut' cu alta ci pentru ca ti a spus, si ca il framanta aceasta idee e clar ca se simtea oarecum rusinat de ceea ce a facut. Continuati sa fiti amici sau bestfriend si o sa vedeti cum evolueaza relatia, el nu este cu tine momentan dar gandeste te ca daca a facut o acum, oare dc nu ar face'o cand e cu tine, daca spui ca relatii sexuale nu vrei sa intretii (esti inca mica pentru sex.). Poate ai sa devii iubita lui si o sa te insele, caci tu nu'i oferi ce vrei, sau poate nu. Comunicarea e o solutie. Nu stiu de ce ai nick-ul asta pe TPU el este inimioara ta? Schimba-l ca sa nu iti aduca aminte de el, si cateva zile ignora-l ia vezi te cauta? Si daca o sa vrea explicatii la absenta ta din viata lui, spune-i ca simti ceva pentru el, si asta ti ai dat seama cand a facut'o cu alta. La varsta asta se leaga cele mai frumoase relatii, si prima iubire nu se va uita niciodata, deja un an de cand va stiti, e ceva vreme, eu am legat o frumoasa relatie de dragoste cu iubirea vietii mele dupa 2 ani. In acei 2 ani si el, si eu am avut pe altii, ca necesitate de preocupare a timpului liber si pntr el ca sa aiba,, treaba'' intelegi tu. Dar in fiecare moment ne gandeam unul la altu, si abia asteptam sa scapa de cel cu care eram cuplata ca sa ajung acasa sa vb cu el. Dupa 2 ani am ajuns sa legam o frumoasa relatie de dragoste ce e la fel din prima clipa. Timpul va decede totul asteapta, asteapta si asteapta. Daca e sa fie al tau, va fi chiar daca acum a facut sex cu alta, sexul e o necesitate tu iti doresti iubire din partea lui. Sper ca te'am ajutat. Pa, pa.

3 răspunsuri:
| St!L a răspuns:

Cine a spus aceast lucru si anume,, Dragostea e oarba" a avut mare dreptate.
Desi il iubesti si el te iubeste pe tine, el nu ar fi trebuit sa faca acest lucru care poarta denumirea de tradare.Probabil nu vezi partile rele acum, dar o sa e vezi mai tarziu, cred ca mai bine ai uita de el sau ascultati inima ca doar nu e viata mea, treaba ta!

| ☻☆Diana☆☻ explică:

@Sara...mersi, m`ai ajutat foarte mult. Ai mare dreptate, o sa plec pentru o saptamana la bunici dar lui n`o sa-i zic din cauza ca stiu ca o sa ma caute. Am sa-ti urmez toate sfaturile, mersi mult:*
@ Marius231 Cred ca o sa`mi ascult in ima de acum inaintehappy

| mary9524 a răspuns:

Poate fi interesat de tine... dar totusi daca te placea si tinea foarte mult la tine nu cred ca trebuia sa faca asta.toti avem momente de slabiciune. daca nu erati impreuna atunci si lui ii pare rau si e gata sa fie alaturi de tine sa va iubiti da-i o sansa. lasa-l sa te caute si trateaza-l putin mai cu indiferenta macar un timp si daca el te va cauta si va incerca sa mai vorbeasca cu tine inseama ca te iubeste si atunci nu-l pierde happy