| IceCreamDoll a întrebat:

Nici nu stiu de unde sa incep... Fosta mea colega de banca A a inceput sa discute cu alta colega S- prietena mea cea mai buna. Si de ceva timp am constatat cu stupoare ca s-au mutat impreuna in banca, iar S a devenit aproape 'sluga' lui A. Ambele s-au distantat de mine si vorbim doar cand ele au nevoie de ceva. Am incercat sa-i explic lui S ca este folosita, dar ea pur si simplu nu pricepe. Acum ce sa mai fac? Prin clasa nu mai am prieteni, si ma tem, ca A o sa se bage in viitoarele mele prietenii, asta daca voi reusi vreodata sa ma imprietenesc cu altcineva. Dati-mi un sfat, va rog. Ce se mai poate face in cazul meu?

Răspuns Câştigător
| Demise a răspuns:

Odata ce S te-a inlocuit cu A, inseamna ca nu mai merita prietenia ta. Arata-le ca esti mai presus decat ele, fii intotdeauna vesela si increzatoare. Poate ai acum impresia ca nu ai prieteni, dar acestia se fac foarte usor. Incearca sa te apropii de alte colege si sa te distantezi si tu, la randul tau, de S si A. S a dat dovada de falsitate deoarece nu a stiut sa pretuiasca prietenia cu tine.
Daca se va intampla asa cum zici tu, ca A sa se bage in viitoarele prietenii, dovedeste-i ca esti mai buna ca ea.
Totusi, ai grija ce prieteni iti faci de acum happy

2 răspunsuri:
| VeveritaLaura2001 a răspuns:

Tu poti sa o intrebi pe prietena ta de ce ea nu mai vorbeste cu tine si daca iti explica incearca sa te imprietenesti din nou cu ea. Dar daca nu vrea insista ai sa vezi ca totul o sa fie bine!

| IceCreamDoll explică (pentru VeveritaLaura2001):

Pe care din ele sa o intreb?