| Anonim_8545 a întrebat:

nu stiu ce sa mai fac, adica eu acum cateva luni m-am mutat cu o alta prietena in banca, iar acum nu prea ma mai inteleg cu ea.Am vorbit cu o fata care a mai stat in banca cu ea, sa ne mutam inapoi, ea stand acum cu fosta mea colega de banca si este de acord.Acum eu cum sa ii spun colegei mele de banca, ca nu mai vreau sa stau cu ea? help me dau funda!

Răspuns Câştigător
| LilySwan a răspuns:

Ceauhappy Spune devarul e intotdeauna indicat! Dar sunt 2 feluri de a spune adevarul unul direct, brutal uneori afectand negativ pe cei care il aud. Celalat mod este sa o spui DIPLOMATIC! Adica tratezi problema cu sensibilitate avand grija sa nu ranesti sentimentele colegei cu care nu mai vrei sa stai in banca. De exemplu poti sa-i spui fetei care statea cu ea inainte in banca sa propuna ea schimbul pe motiv ca se intelegeau foarte bine inainte. Dar nu-ti face griji din asa ceva, o sa fie bine!

2 răspunsuri:
| Anonim_8545 explică:

Am spus-o pur si simplu, si ea era de acord, nici nu a mai stat pe ganduri big grin

| LilySwan a răspuns:

Deci cum a iesit? ati facut schimb de colege de banca?