| Iancugeorgiana a întrebat:

Nimic nu doare mai tare decat un lucru pe care l`ai inteles prea tarziu?sad (referitor la iubire)
Cum comentati acest citat?sad

3 răspunsuri:
| 4b a răspuns:

Asta se intampla cand nu deschidem bine ochetiisad referitor la iubire, pacat ca-i asa de complicata si ca n-o percepem la timp, decat cand e tarziu, iar atunci? nu mai are nici un farmec...

| Mann02 a răspuns:

Ca ai ranit pe cineva tare, a incercat sa iti explice multa vreme ceva si tu nu ai vrut sa il intelegi nicicum, si pe urma cred ca o sa renunte la tine, si tie nu o sa iti pese...

| x3Ad a răspuns:

Da, de exemplu "un lucru pe care l-ai înţeles prea târziu" adică acea persoană a realizat că iubirea pentru cineva, a fost în zadara şi nimic nu mai este posibil. Rana se retrage, dar cicatricile rămân pe suflet.