| Flav a întrebat:

I-auzi ba, ce proiect au elaborat astia de la Psd, mai explicit, fosta ministra a educatiei, cucoana Androneasca: sa poata sa dea la facultate si cei ce n-au luat bac-ul! I-auzi-o pe asta, ba! Da, fix ba! Adica, nu stiu cum s-o spun, dar o zic tare si raspicat: cum se poate asa ceva? Adica, in halul asta am ajuns? Sa aibe sanse la studii superioare toti nerozii (ma doare la scufita de toti bosii si briliantii care o sa-mi sara-n in cap) si toti ciumpalacii ce nu-s in stare sa rezolve o ecuatie de gradul intai sau sa comenteze un citat?
N-am decat de zis: Romania, trezeste-te!
http://www.youtube.com/watch?v=8P_HbvMJ5vM
Cum comentati?

13 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

Acest proiect,fals generos,ascunde,de fapt doua mari si foarte interesate scopuri:
-captarea intentiilor de vot ale unei intregi categorii, atat de numeroase, precum a relevat bac-ul 11:puturosii,loazele,smecherii si, de ce nu,prostii care se minunau si ei ca au ajuns in ultima clasa de liceu nestiind nici macar ca "D-L Goe "nu-i nuvela;
-salvarea invatamantului universitar paarticular:sunt incredibil de multe astfel de universitati, si incredibil de multi profesori itineranti, multi dintre ei parlamentari cu state vechi precum Adrian Nastasre si altii ca el.
Foamea de voturi-se apropie un an electoral-si foamea de bani sunt de fapt motivele ascunse al unui proiect precum cel amintit de tine; si, daca neocomunistii vor reusi sa-l impuna, viitorul acestei tari va fi amanetat pentru multi ani de-acum incolo:sine die...

| Flav explică:

@Leocerba - palaria a luat-o vantul...si mi-a dus-o roata, roata, pan' la...
@ Genom - nu e bai. Si asa era pustietate pe aici. Nu-i pasa nimanui de ce se intampla.
Ma uschesc la dragoste si sex, sa ma simt bagat in seama.

| NickiMinaj a răspuns:

Nu ma mira deloc. inca mai accept felicitari pentru ca am luat bacul.

| Leocerba a răspuns:

Cand vad cat de putin le pasa, Flav, am nevoie ca de aer de un "Totul va fi bine!"ca sa pot merge mai departe.
Cum sa comentez nenorocirea asta?! ceva in stilul OmuluiGnom: "oricat de foame ti-ar fi, nu manca rahat!"

| anonim_4396 a răspuns (pentru Leocerba):

Misto Omu Gnom, dar cred ca tot la vorba lui Cedry2k ajungem, pana la final: ''Deci de ce oare esti in continuare naiv? Nu vezi ca lumea se duce pe lupa, ca un prezervativ?'' Asta pentru ca ''unii ignora riscul de a nu-si tine pliscul, desi ce spun ei e fix nul. Trist, nu?'', ''si astea se schimba cel mai repede-n rau. Cred ca d-aia, mai nou, lumea se teme de nou...''
Toate ca toate, dar ''generatiile tinere isi cer inapoi destinele!''

| Leocerba a răspuns (pentru anonim_4396):

Ajungem la vorba lui zilnic, ai dreptate. Incercam sa ofer si alte nume cu alte rime, Cedry2k exista deja in constiinta multor admiratori http://www.TPU.ro/......-dar-la-2/

| anonim_4396 a răspuns (pentru Leocerba):

Specii nu mai exista sau sunt pe cale disparitie. Oricum mi s-a parut mereu ca pe ei doi nu-i leaga mai nimic si o ard mai bine pe cont propriu. Album solo Dragonu', ''Adio, 47, Omul vechi'', luna asta, in Biserica de Argint, sunt destul de curios, mai ales ca in formula Haarp a fost o surpriza cat se poate de placuta.
Omu Gnom, intr-adevar, a adus un suflu nou si racoros. Metehne, La psiholog, Azi, Demisia, Crunt (baiatu' ala din Arad, Exile, promite multe), De unde atat tristete si sa nu uitam de feat-ul cu Kazi (Kazi e pur si simplu savuros acolo si matura pe jos cu Speciile).
Underman iar a scos un material magistral.

| Leocerba a răspuns (pentru anonim_4396):

Materialul e bun cu adevarat dar timbrul vocii nu-l prea ajuta pe Underman.Io cred ca aici mai are de muncit.
Flav, scuza-ma, sunt in afara intrebarii tale da` n-o sa vorbim despre Ecaterina Andronescu.Ioi,ce-ai facut cu palaria, unde-i palaria?! laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru Leocerba):

Mmm, nu esti prima persoana care se leaga de vocea lui Underman. E adevarat, n-are vocea aia pregnanta, care da bine, dar daca ar avea-o n-ar mai fi Underman.laughing

| laurik1315 a răspuns:

Nu mi se pare corect. Adica cei care au luat bac-ul s-au chinuit si au invatat si acum au intrat la facultate, iar cei care nu stiau sa-si scrie numele acum pot sa intre si ei? nuuuu, sa-l ia si dupa aia

| harciog a răspuns:

Psd-ul nu-si dezminte radacinile comuniste de scoatere pe banda a prostilor cu diplome si, culmea culmilor, arata cu degetul spre altii care cica au adus tara in stadiul in care se afla.Stii cum se promovau inainte? Nu baiat inteligent, nu meserias inrait, nu alte calitati ci una singura.Trebuia sa fii de treaba mai precis prostut si usor de manipulat.Astia de la psd(nu suport sa-i scriu cu litera mare)nu umbla acum decit dupa voturi pentru ca sint inscrisi in actiunea marea cerseala.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Flave, gata cu off-topicul.laughing