| UmbraDeVulpe a întrebat:

Niste ape de gura cu clorhexidina si fara alcool dar mai ieftine?

3 răspunsuri:
| MadalinMirelMacovei a răspuns:

Da, există unele ape de gură cu clorhexidină și fără alcool care sunt mai ieftine în comparație cu alte produse similare de pe piață. Câteva exemple sunt:

Listerine Zero: Această apă de gură fără alcool conține clorhexidină, un agent anti-placă și antiinflamator și este ieftină.

Colgate Plax Chlorhexidine: Această apă de gură conține clorhexidină și nu conține alcool. Este ieftin și ajută la prevenirea cariilor dentare și a bacteriilor plăcii.

Oral-B Pro-Expert: Această apă de gură conține clorhexidină și nu conține alcool, este ieftină și ajută la menținerea sănătății bucale și la prevenirea cariilor dentare și a bacteriilor plăcii.

Oral-B Pro-Salud: Această apă de gură conține clorhexidină și nu conține alcool, este economică și ajută la menținerea sănătății bucale și la prevenirea cariilor dentare și a bacteriilor plăcii.

Rețineți că acestea sunt doar câteva exemple și este important ca înainte de a cumpăra un produs, să citiți etichetele și să vă asigurați că acestea conțin clorhexidină și nu conțin alcool. De asemenea, este recomandabil să vă consultați medicul dentist sau igienistul dentar înainte de a alege o apă de gură pentru a vă asigura că este potrivită nevoilor dumneavoastră specifice.

Răspuns utilizator avertizat
| RogoCodrin a răspuns:

Nu se poate
CE-i cu alcool e mai scump