| alexaalexandra a întrebat:

Niste carti frumoase:X care v-au placut cel mai mult.ca nu mai stiu ce sa citescthinking"marile sperante" de cine este scrisa?

8 răspunsuri:
| LoveMusic a răspuns:

Daniel Defoe - Robinson Crusoe
Michael Ende - Poveste fără sfârşit
Jules Verne - Insula misterioasă (I şi II)
William Shakespeare - Romeo şi Julieta
Hector Malot - Singur pe lume
Roald Dahl - Marry Poppins
Charles Dickens - Marile speranţe
Johanna Spyri - Cornelli

Şi mai sunt multe. dar astea mi-au venit în minte love struck

| rrarres a răspuns:

De veche in lanul de secara de dragoste

| deea_1980 a răspuns:

Citeste Piciul, Morcoveata, Minunata calatorie a lui Nils Holgerson prin Suedia. Le-am citit vara trecuta, sunt minunate!

| mariaw a răspuns:

Charles Dickens

| Ela_PuRpLe a răspuns:

Panza de paianjen de Cella Serghi
Dumineca orbului de Cezar Petrescu
Morometii de Marin Preda

| maiabia1995 a răspuns:

Daca iti plac cartile mai romance, sandra brown are unele carti foarte frumoase. De exemplu poti citi "Sarada", "Matase frantuzeasca", "Si ingeri cad" etc... Sau Sidney Sheldon "Stapana pe situatie" poate iti place.
Daca iti plac politiste Sherlock Holmes / Memorile lui Sherlock Holmes (si adevarul a publicat-o) si "Careul de asi" de George Simenon.
Iti recomand "Morometii" de Marin Preda sau "Parfume" de Patrick Suskind.

| funnygirl a răspuns:

Circul ororilor darren shanwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Marile sperante este scrisa de charles dickens si sunt 2 volume...big grin