| UmbraDeVulpe a întrebat:

Niste detergenti manuali in care pot fi spalate si lenjeriile intime? Sau e ok si cu ariel manual sa le spal lenjeriile intime sau asa este risc de imbolnavire? Voi cu ce va spalati lenjeriile intime? Cei care le spalati de mana

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Pot fi spalate si la masina de spalat, cu detergent automat. Fara alte rufe.
La problemele pe care le vad in intrebarile tale, ar trebui sa intri si tu la masina de spalat.

Răspuns utilizator avertizat
| darrio2007 a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

De ce nu poti? Mai degraba cred ca nu te pricepi.

Răspuns utilizator avertizat
| darrio2007 a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Trebuie desfundată deci.

Răspuns utilizator avertizat
| darrio2007 a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Trebuie desfundată acolo jos. Si foloseste anticalcar.

| Violleta2022 a răspuns:

Poti spala lenjeria intima cu oice fel de teregent vrei, inclusiv sapun de casa, dar va trebuii sa CLATESTI extrem de bine lenjeria, ca sa nu ramana nici cea mai mica urma de detergent pe ea, ca te iriti la cuc.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cu Ariel impreună cu restul hainelor.