| Furnicuta000 a întrebat:

Paltoanele se strica daca le spal la masina de spalat? Voi cum procedati? Sau e mai bine daca sunt spalate de mana? Eu le-am dus la curatatorie pana acum dar nu mai vreau sa dau atatia bani...

Răspuns Câştigător
| Bizon95 a răspuns:

Https://translate.google.com/......Https?/

in romana (in dreapta jos scrie) traducerea e "curatatorie chimica" insa in engleza, mot-a-mot inseamna curatare "uscata" (dry), adica, fara apa

https://www.youtube.com/watch?v=i6ZU0Hc3ap8

morala, un palton fara captuseala poate fi binemercic pus in masina de spalat, insa unul cu, captuseala, mai bine NU, unele rezista bine, altele se strica, si nu stiu care e principiu, ca nu am atatea paltoane :P

| Furnicuta000 explică (pentru Bizon95):

Pai am si mai subtiri, fara captuseala, nu stiu daca sa incerc laughing

| Bizon95 a răspuns (pentru Furnicuta000):

Incearca, cu unul, o singura data, si pune un program pentru rufe delicate la masina de spalat

10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

La curatatorie.

| Violleta2022 a răspuns:

Paltoanele si sacourile se pot strica, daca le speli la masina de spalat sau manual, cu apa si detergent, deoarece au o tesatura (captuseala) la interior, care intra la apa si raman mici, se incretesc si nu se mai pot intinde la loc.
Paltoanele se spala doar la CURATATORIA CHIMICA, fara apa, dar cu produse chimice.

suntserios
| suntserios a răspuns:

La curatatorie. Nici nu mi ar trece prin cap sa le pun la masina.

| alina2k18 a răspuns:

Pai poti incerca la program delicat, eu am si ala pentru wool dar ce faci cu calcatul dupa ce se usuca?
Daca ai mai multe si le schimbi des iti ajung un sezon intreg pana necesita sa le duci la curatatorie.

| Furnicuta000 explică (pentru alina2k18):

Voiam sa spun ca am mai multe pe care trebuie sa le duc la curatatorie laughing

| Demidol a răspuns:

Daca te zgarcesti la faina, iti vei cumpara un nou palton. Sau poate asta vrei dar nu stii cum sa-ti convingi sotul/mama?

| Furnicuta000 explică (pentru Demidol):

Am multe paltoane si de aia

| Daniel323 a răspuns:

Daca vrei sa mori de ras cand le scoti din masina de spalat poti sa incerci sa le speli la masina.