| IonSpintecatoru a întrebat:

Salut, acum aproape 2 luni m-am apucat de un sport de contact, mai exact MMA, iar atunci cand m-am apucat aveam undeva la 58-59 de kile, iar acum am aproape 56 iar de mancat mananc la fel, doar ca am facut foarte mult sport, trebuie sa mananc mai mult? deoarece vreau sa ma si ingras fiindca nu am masa musculara. Deoarece nu am pofta de mancare ce imi recomandati sa fac? adica mai mult de 3 mese pe zi nu pot manca.

1 răspuns:
| raMLesS a răspuns:

Sa ai niste gustari, intre alea 3 mese poti lua o gustare simpla, gen 1-2 rondele de orez cu unt de arahide pe ele si cateva bucati de banana, ovaz tras putin pe tigaie cu iaurt si un fruct (mar, piersica, banana, sau fructe congelate gen zmeura, visine), si daca e cazul si un strop de miere.
Iar pe langa asta poti sa-ti faci si un shake, fructe, lapte, nuci, miere.
Poti sa te uiti pe net de gustari, prin gustare intelegi ceva bun care sa-ti placa sa mananci, si nu ma refer la prostii, ci la ceva sanatos si cu folos.