| Polter a întrebat:

Noroace! Am avut o problema cu calculatorul acum o luna (nu se mai aprindea) si l-am dat la reparat, acolo mi-au inlocuit cateva piese (inainte aveam placa video de 256 mb si 1 GB ram si imi mergeau parfum jocuri in care acum am lag urias -- acum, dupa ce mi-a venit de la reparat am 4 gb ram, placa video de 525 mb si procesor de 2.21 GHz), si acum imi merge destul de nasol, am lag la jocuri cu grafica de toata jena, nu pot sa vad filme pe calculator, ca le vad in poze...asa de greu merge... cu filmele e la fel si pe 'net, imi merge greu si nu putem sa ne dam seama de ce. FUNDA! Va rog frumos, ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| Lumine a răspuns:

Buna!
Ai instalat driverele? Daca nu stii cum, poti folosi TouLesDrivers si iti v-a scana pc-ul dupa care iti v-a oferi ultimele drivere pentru hardware-ul tau.
Daca nu asta era problema, poti incerca sa re-instalezi Windows-ul sau sa schimbi OS-ul.
Sau poti incerca sa joci jocurile pe grafica "low".
http://www.touslesdrivers.com/

Succes!