| Costea10 a întrebat:

Noroc TPU. Am si eu o prietena care pe messenger e cea mai buna prietena a mea. Dar fata-n fata crede ca sunt o carpa. De exemplu, odata, la scoala a vrut sa ma i-a in brate, cand se apropie se razgandeste si imi arata spatele. Nu stiu de fapt ce are. Mai mereu face asa. Eu i-am zis odata ca se comporta cu mine ca si cum eu asi fii o carpa, dar nu e asa! Ba chiar o ajut cand are nevoie. Dar cand e cu prietenele ei nu mai stie ce vrea sa faca oh go on Ma simt in plus cand ne vedem. Imi vine sa plec! Ce ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| Maximus a răspuns:

Parerea mea e ca probabil tine la tine iar atunci cand te vede are tendinta de a te lua in brate, de a sari pe tine, de a te saruta, dar dupa un moment isi da seama ca poate nu e bine ceea ce face si ii e teama de un refuz care poate duce la destramarea prieteniei voastre. Si probabil se gandeste ca mai bine prieteni decat dusmani. Iar faptul ca pe net e mai indrazeata arata faptul ca ori ii e teama de un refuz ori se rusineaza atunci cand stai in fata ei astfel folosindu-se de messenger nu iti vede reactiile si prin urmare se simte stapana pe situatie! Parerea mea e ca ar trebui sa ai o discutie deschisa cu ea fata in fata, lasand la o parete retinerile si lamurind toate enigmele ce va inconjoara in aceasta privinta!

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draga costea10 las-o sa faca asta pana cand va fi singura fara prietenele ei si daca e fara prietenele ei si face tot asa atunci intreab-o ce are si de ce se poarta asa si spune-i ca daca se poarta tot asa nu o sa mai vorbesti cu ea dar tu tot o sa mai vorbesti cu ea doarca o sa spui asa doar ca sa o sperii putin si apoi iti spun eu ca nu o sa se mai poarte asa

| Gugletizaa a răspuns:

Nu cumva ii place de tine? raised eyebrows... poate e timida...