| CCaaTTaaLLiiNNaa a întrebat:

Nota unui test la olimpiada se poate trece in catalog? are voi sa faca asta? si sa ne oblige sa dam testul?

Răspuns Câştigător
| MasterOfDisaster a răspuns:

Teoretic nu se trec notele, si profesorii nu au voie sa forteze elevii sa mearga la olimpiada, dar practic.
Si mie mi s-a intamplat, a trebuit sa merg la olimpiada desi eu nu am vrut.
Cred ca mai bine te-ai resemna, ai da testul (oricum o experienta de genul asta nu iti chiar strica), si nu ai comenta profesorului pentru ca se poate sa se enerveze si sa ''i se puna pata pe tine''.

O zi buna!

5 răspunsuri:
| Ashadow a răspuns:

Nu cred ca are voie sa faca asta, poate doar sa-ti dea o nata mare daca te califici la nu stiu ce etapa.

| BlackEyedGirl a răspuns:

De obicei daca dai olimpiada, profesorii trec 10 in catalog pentru ca te-ai dus, alta nota, nu. Nu poate sa te oblige daca tu nu vrei si nici nu are voie sa iti dea nota mica daca nu te duci.

| IrishCream a răspuns:

Nu,nu se trece in catalog! De obligat. daca te-a selectionat sa mergi la olimpiada. nu poti refuza pentru ca profesorul respectiv e bazat pe tine, ca de aceea te si ia!

| ssaabbiinn a răspuns:

Salut! Am si eu niste colegi mai buni la invatatura si am vazut la ei ca daca vor sa le treaca nota, le-o trece si daca nu vor, nu le trece! Nu, nu poate sa te oblige sa mergi la olimpiada. Sper ca te-am ajutat!

| RrrRoberta a răspuns:

Pai...daca va obliga sa dati testul trebuie sa il dati.In mod normal notele de la olimpiade nu se trec in catalog thinking Vorbiti cu profesoara si spuneti-i lucrul acesta :Ca nu toti au desteptaciunea lui Platon laughing). Sper ca te-am ajutat. Funda>?