| narcisa a întrebat:

Nu am invatat inca ce este eseul si ce trebuie sa cuprinda, iar peste cateva zile mi-a zis profa de religie ca este un concurs in care trebuie sa fac un eseu despre sfinti romani, marturisitori ai dreptei credinte.nu stiu ce sa scriu.nu vreau sa imi faceti nu eseu doar sa imi ziceti ce trebuie sa cuprinda si dupa sa mi-l fac singura.va rog sa ma ajutati

Răspuns Câştigător
| Lora a răspuns:

Eseu-referat tot aia e cauta si tu tot ce gasesti despre sfintii romani si scrie.Cauta informatii despre Sf Maria, Sf Ion, Sf Petru si Pavel, SF Elena si Constantin, Sf Andrei si scrie astfel incat sa aiba o logica propozitiile intre ele.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa cuprinda cat mai clar informati despre subiectul ales.