| octa2021 a întrebat:

Nu am mers niciodata cu trenul, se poate cumpara bilete cu cateva zile inainte?

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Poți pleca la orice oră dorești. Sunt puține perioade din an și puține destinații la care fie aglomerat trenul și să fie călătoria neplăcută din acest motiv. Ceea ce recomand eu sunt călătoriile în timpul zilei, să eviți noaptea pe tren.

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Da. Si ai si reducere. Se scrie „se pot" cumpăra.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cu o lună înainte.

| octa2021 explică (pentru sadrian46):

Conteaza ora? De exemplu sunt mai multe plecari pe zi, pot pleca la ce ora doresc?

| sadrian46 a răspuns (pentru octa2021):

Poți pleca la orice oră dorești. Sunt puține perioade din an și puține destinații la care fie aglomerat trenul și să fie călătoria neplăcută din acest motiv. Ceea ce recomand eu sunt călătoriile în timpul zilei, să eviți noaptea pe tren.

| LPCTSTR a răspuns:

Bineinteles, poti sa-ti rezervi loc si cu o luna inainte, la ghiseu sau online: https://www.cfrcalatori.ro/

| ElExistaElAudeElVedeElStie a răspuns:

Poți cumpăra si din tren bilet.

| sadrian46 a răspuns (pentru ElExistaElAudeElVedeElStie):

Dar cu o plată suplimentară care este așa de mare încât seamănă cu o amendă.

| ElExistaElAudeElVedeElStie a răspuns (pentru sadrian46):

Știu puțin mai mult dai da merită bani nu sunt totul în viata asta și nici fericirea Adevărat nu sunt bani.

| ElExistaElAudeElVedeElStie a răspuns:

O sa vina sate întrebe dacă au bilet și tu spui Adevărul ca nu ai și o să-ți spun să-l cumperi de la el și ai loat biletul de tren