| history313131 a întrebat:

Nu am suport fara sa ii zic ce simt...l-am vazut acum jumatate de ora, e perfect, il iubesc, dar el nu simte nimic pentru nicio fata. ce sa fac?crying( de doi ani il plac si acum simt ca innebunesc fara el. el termina a 12-a,nu o sa-l mai vad crying((((. practic, sint foarte foarte foarte trista, nu mai stiu ce e cu mine, simt ca el e tot ceea ce pot iubi. sad

7 răspunsuri:
| Hakuouki a răspuns:

Daca nu mai suporti fara sa ii zici ce simti, de ce nu ii spui ce simti? Pana la urma poate e genul care se arata rece, dar nu poti sti niciodata ce gandeste si/sau ce simte. Practic daca ii vei spune iti vei lua o piatra de pe inima sau macar va fi mai usor sa continui si poate cine stie, veti fi impreuna, poate si el te place. Dar daca el nu simte nimic pentru nicio fata nu e de bine? Adica macar nu ai concurenta si totusi, merita? Adica daca nu simte nimic si totusi va accepta o relatie cu tine vei fi fericita? In timp poate ii vin si lui sentimentele, dar momentan tot ce trebuie sa faci este sa iti iei inima in dinti si sa ii spui.

| history313131 explică (pentru Hakuouki):

Inteleg ce spui, insa imi e foarte greu. intre noi exista si diferente de religie(catolica, el e penticostal) am inteles ca nu s-ai r schimba in veci religia.happy eu as vrea sa-i zic.dar nu stiu cum. zi-mi tu cum sa-i spun. mi-e atat de rusine...

| Hakuouki a răspuns (pentru history313131):

M-ai luat cu religiile acum, nu e ca si cum ati face nunta maine poimaine (in cel mai bun caz faceti nunta peste vreo 4-5-10 ani maxim si pana atunci rezolvati voi cumva, va faceti amandoi ortodoxi si aia e). Pai incearca sa te intalnesti cu el, sa fiti doar voi doi, cand il vezi prin liceu sau daca ai numarul lui si spune-i ca ai vrea sa vorbesti ceva cu el, apoi (desi as putea face texte romantice de dimensiuni impresionante, nu o voi face) fi directa si spune-i ca iti place de el si ca ai vrea o relatie cu el.

| history313131 explică (pentru Hakuouki):

Bine,dar el nu vrea sa treaca la nicio alta religie.
uite, eu vreau un text romantic si dragut.
momentan nu stiu daca as vrea o relatie cu el, fiindca am aflat ca el nu -si doreste. doar sa stie, sa ma stie in viitor ca voi fi acolo pentru el.

| ovidiu2295 a răspuns:

Cauta-l mereu. Lupta pentru a fi cu el. Dar totusii ai grija, nu te lasa dusa de val, poate e frumos la exterior si atat. Ai grija s anul isi bata joc de tine

| history313131 explică (pentru ovidiu2295):

Ce ar trebui sa fac? unde sa-l caut? eu incerc din rasputeri sa-l intalnesc

| ovidiu2295 a răspuns (pentru history313131):

Incearca sa vorbesti cu el, sa ii spui verde in fata ceea ce simti. Spune-i ca il iubesti foarte mult si ca ai vrea sa fii cu el. Acum e prea tarziu pentru a nu grabi lucrurile. Cautal pe fb sau cu ajutorul prietenilor tai sau ai lui. intalneste-te cu el si spune-i.Eu asta as face in locul tau. Iti urez succes.