| anonim_4396 a întrebat:

Nu ar trebui sa facem cat mai multa gimnastica la orele de sport? vreau sa zic mai mult decat se face in prezent?

1 răspuns:
| blueangel99 a răspuns:

Sunt de acord cu tine. Şcolirea copiilor contează, dar contează şi sănătatea acestora. Vorba vine: Mens sana in corpore sano(minte sănătoasă în corp sănătos). Chiar dacă ministrul Funeriu nu va aproba, deşi trebuie să se gândească la faptul că nu toţi copiii au posibilitatea să facă mişcare, aceştia ar trebui să profite de orele de sport la maxim.
Pa, pa!