| anonim_4396 a întrebat:

Nu ati vrut vreodata sa eternizati un anumit moment din viata voastra?winking

2 răspunsuri:
| Crash94 a răspuns:

Cu toţii avem momente unice în viaţa noastră. Din păcate aceste momente frumoase sunt din ce în ce mai puţine, din cauza lumii în care trăim. Să fii cu persoana iubită te face să ieşi din timp şi spaţiu, să uiţi cine şi unde eşti. Doar după ce te desprinzi de această o a doua realitate îţi dai seama că ai fi vrut să eternizezi acele momente, trăiri. Să te bucuri de adierea vântului, de razele soarelui, de asemenea, reprezintă momente frumoase în viaţa cuiva care ştie să aprecieze esenţialul vieţii. Nu trebuie să eternizezi un moment, să ceri imposibilul, pentru a te bucura din plin de ceea ce iubeşti. Cel mai important este să învăţăm să apreciem totul aşa cum ne este dat, să ne bucurăm de cele ce ne par cele mai banale lucruri la prima vedere.

| Essencest11 a răspuns:

Am vrut eu sa fac ceva sa devina etern :X
Fiorul care mi l-a dat un inger :X