| anonim_4396 a întrebat:

Bună tuturor!
Aţi simţit vreodată prezenţa lui Dumnezeu într-un moment din viaţa voastră?

Răspuns Câştigător
| ania a răspuns:

Da, au fost cele mai fericite momente ale vieții mele.

24 răspunsuri:
| FucktheSystem a răspuns:

Nu. Deși îmi povestea cineva cum i-a intrat duhul sfânt pe gură până în stomac, așa că bănuiesc că nu vreau nici să-i simt prezența mai ales dacă implică o felație surpriză.

| Raniia a răspuns:

Da,simt prezenta Lui, locuieste in inima mea, ingerii Lui ma protejeaza.
Te-ai intrebat de cate ori crezi ca ai fi fost ucisa daca ingerii lui Dumnezeu nu te-ar fi protejat? Probabil de mai multe ori decat ai vrea si numai sa te gandesti!

| Thunderstruck a răspuns (pentru Raniia):

E deja o nesimtire sa afirmi ca nu ai murit din cauza unor ingeri...Ai vreo dovada sau zici ca asa ai auzit si tu?

| Raniia a răspuns (pentru Thunderstruck):

Da am dovada, dar nu stiu de ce ti-as explica tie care nu crezi.Am avut trei accidente de masina, cineva pe strada se minuna cum mai ies 4 persoane dintre fiare, si ingerii au tabarat in jurul meu si m-au salvat. Tarziu am inteles si eu lucrul acesta si acum ce bine vede sufletul meu minunile Lui.

| Thunderstruck a răspuns (pentru Raniia):

Deci copiii care mor din motive complet stupide cum ar fi ca s-ar ineca (,) cu mancare nu au ingeri pazitori, sau ce?

| Raniia a răspuns (pentru Thunderstruck):

Daca nu avem incredintarea ca Dumnezeu detine controlul asupra vietii copiilor, daca nu traim in concordanta cu Cuvantul si cu caile Lui, si nu ne rugam pentru orice lucru se poate intampla orice nenorocire.

| dracu14 a răspuns (pentru Raniia):

Esti sigura ca acel cineva care se minuna cum ingerii te-au salvat nu luase ceva pastile?

| danay72 a răspuns:

De fiecare data cand ma rog si cand citesc Biblia simt prezenta lui Dumnezeu.

| Nowingsangel a răspuns:

Eu, da.
Insa, doar pentru ca tu nu simti, nu inseamna ca El nu e acolo.

| AvalohAlyn a răspuns:

Da.Am trecut prin niste perioade foarte dificile, consider ca puteam sa mor sau sa fiu ''o leguma'' in prezent si NU SUNT DATORITA LUI DUMNEZEU! El mi-a ascultat rugaciunile, mi le asculta in continuare si ma iubeste.Mi-a aratat de la lucruri mici ca ma iubeste la lucruri MARI! El exista.Stiu asta.Doamne ajuta!

| M25M a răspuns:

Nu!

| WhiteLife a răspuns:

Da, am simtit-o si o simt mereu.

| Jardelin a răspuns:

Da. Am simtit puternic si in niste momente anume dar in acelasi timp simt prezenta lui Dumnezeu in fiecare zi atunci cind ii admir creatia, cind ma supun lui prin rugaciune, cind citesc, etc.

Răspuns utilizator avertizat
| dracu14 a răspuns:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Şi nu doar într-un moment, ci în fiecare zi. Dumnezeu este omniscient şi omniprezent. Dacă nu îl cunoaştem pe Dumnezeu este pentru că nu îl căutăm!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu.

| Disharmony a răspuns:

Nu. Şi cel mai probabil, n-o voi simţi niciodată.

| Calininio a răspuns:

Nu, niciodata.

| bogdan1004 a răspuns:

Da, m-am rugat odata inainte de o ora sa nu ma asculte..si nu m-a ascultat

| IonelaaaS a răspuns:

Da ..de cateva ori

| AnnaMaria27 a răspuns:

Da, in fiecare zi!
Chiar daca nu putem vedea fata Creatorului, omniprezenta lui Dumnezeu confirma faptul ca Dumnezeu vegheaza in mod continuu asupra omenirii.

| CichasEmo a răspuns:

Da,de multe ori.

| Priap a răspuns:

Da