| Chocolate a întrebat:

Nu aveti cumva un link "invata germana[pentru incepatori] online"? sau un demo sa il ascut si sa prind si eu ceva, la liceu am sa ma mut la germana si vreau sa invat si eu cateceva, va rog, m-ati ajuta mult.

17 răspunsuri:
| Chocolate explică:

Vreau sa fac germana la liceuhappy

| Chocolate explică:

In a9a la mine la liceu se incepe cu recapitulare a tot si de aia am sperante ca am sa invat.

| SussieLex a răspuns:

Salut! uite de aici invat eu:

http://www.cursuri-online.info/germana/

bafta:)

| bobosf a răspuns:

Eu unul am invatat cate ceva de pe http://www.cursuri-online.info/germana/, recomand pentru inceput.

| Melly a răspuns:

Nu alege liceu german ca nu o sa te descurci dabea ma descurc eu care sunt din a 1 la germana

| Melly a răspuns:

Si n-am primit funditasad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da da e foarte simplu pe "ecursuri.ro"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Klickdeutsch este un program online si stiu ca merge pentru ca eu sunt la scoala in Austria

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ciocolata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ciocolata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cauta pe site" invata germana in 24 de zile"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.theecho.ro/ro/teste-online-germana-mediu-end.phpsi eu sunt la liceu la uman si n-am facut deloc germana e greu

| mikystrica a răspuns:

Buna! Uite un site foarte bun care pe mine m-a ajutat mult http://germanfast.blogspot.com

| charlotte a răspuns:

Http://www.bbc.co.uk/languages/german/
incearca aici, poate prinzi cate ceva.

dar oricum, de mare ajutor ti-ar fi o carte, cauta in librarii, nu trebuie sa fie neaparat scumpa, pentru incepatori se gasesc destule (avand in vedere ca germana e o limba grea si nu se invata numai de pe net).

| invatagermana a răspuns:

Incearca pe www.invata-germana.net, sper sa iti fie de folos. :)