| HereToHelp123 a întrebat:

Vreau sa invat germana, insa in orasul meu ju se fac iar cel mai apropiat oras e la ceva kilometri, deci nu am cum. Vreau sa incep singur sa o invat. Aveti idee de o culegere buna pentru incepatori? Mersi.

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Incepi cu cuvintele de legatura,sunt foarte importante unde,dann, wer, wann, welches, warum
incepi cu adverbe

fara astea nu poti constri propoziti

http://hotfil.es/1532380

dupa ce inveti astea pe de rost imi trimiti mesaj spre capitolu 2 adjective,verbe,dar invata asta ca inceput ca e foarte important, recomand si easy german, google translate si repeti de cat mai multe ori, sunt curios unde vei ajunge pentru ca si eu invat limba germana gramatica, in Germania sunt multe dialecte sa stii asta dar asta gramaticala o cunoaste toata lumea

| HereToHelp123 explică (pentru RAY):

Multumesc mult pentru ajutor si sfaturi! happy
Sper sa reusesc sa ajung cel putin la un nivel decentwinking

| RAY a răspuns (pentru HereToHelp123):

Partea a doua sunt verbele

http://hotfil.es/1533169

tradu texte prin google translate
ajuta foarte multe

http://www.stuttgarter-zeitung.de/......8f3bf.html

ti-am spus daca doresti putem comunica in deutsche
daca ai intrebari sa imi spui,nu uita sa inveti cuvintele cu der,die,das este extrem de important, sa reti der, die, das la fiecare cuvant, nu isi imagina ca e in ca in Romania

das madchen e netru =fetita
die frau =feminim femeia
der mann =masculin =barbatul

invata sein unde haben aunt foarte importante

| HereToHelp123 explică (pentru RAY):

Ok,le voi lua pe rand! Multumesc mult pentru ajutor happy

| RAY a răspuns (pentru HereToHelp123):

Keine ursache, viel Glück

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Daca doresti pastram legatura sunt curios unde ajungi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

M-am apucat si eu sa invat germana, dar in ultima vreme am cam abandonat-o. O sa incerc sa ma apuc iar de ea dupa vacanta.
Cred ca nu prea merge sa o inveti numai cu carti. Cel mai simplu e sa inveti daca o si auzi. Sunt pe YouTube o gramada de filmulete cu cursuri de limba germana si sunt site-uri care au si audio, nu numai text (de exemplu duolingo). Ori poti sa iti cumperi un pachet cu cursuri.