| SelenatorGx3 a întrebat:

Nu de mult timp am început să am o relaţie cu un băiat foarte de treabă, drăguţ şi deştept. Adevărul este că, deşi am doar 14 ani, îl iubesc mult şi chiar nu pot să stau fără el.
El a făcut primii paşi: 1. M-a luat în braţe. 2. M-a pupat pe obraz.
Al treilea pas îl deţin eu cred. Ne vedem în fiecare pauză la şcoală, ne vedem după ore şi vorbim la telefon ore în şir...
Vreau să ne sărutăm, dar totodată nu vreau să afle nimeni despre asta.
Mama a fost de acord să fim împreună, a spus că e foarte frumos că sunt împreună cu un băiat ca el, dar mi-a interzis să mă sărut cu el. A spus că sunt încă prea mică şi că voi avea destul timp de asta, însă eu îmi doresc şi el îşi doreşte.
Nu ştiu cum să procedez. Ce să fac, şi ce ar trebui să-i spun?
MENŢIONEZ CĂ i-am spus să vină totul de la sine şi el a spus că este de acord. xD
Mersi de ajutor.

Răspuns Câştigător
| Danielle3232 a răspuns:

Uite stiu ca uneori relatia dintre mama si fiica sunt foarte strinse ca isi spun detalii din viata personala, dar dupa parerea mea nu are dreptul sa-ti interzica sa te saruti cu el, si chiar daca te vei saruta de unde va stii mama ta?big grin
Daca este mai mare ca tine, el te poate parasi pentru ca nu-i poti da un simplu sarut, nemaivorbind de sex.

| Pimpux a răspuns (pentru Danielle3232):

Ce sfat e asta? la 14 ani ar trebui sa se joace prin parcuri, sa-si traiasca copilaria, nu sa ii stea gandul la relatii. stie ea ce e iubire? toti care carora incep sa le dea flocii spun ca iubesc. bai copii, mereti ba si va jucati.

| Danielle3232 a răspuns (pentru Pimpux):

Are 14 nu 10! Are dreptul sa iubeasca!
Tu de unde stii ca iubirea vine la o anumita virsta?!
Nu ai de unde sa stii, pentru ca la toti ea vine, si se manifesta diferit. Aceasta este decizia ei, si mai ales ca si mama ei ia permis sa se intilneasca.

| Pimpux a răspuns (pentru Danielle3232):

Ma lasi cu tampeniile? ce iubire la 14 ani? laughing mai copii, vedeti-va de scoala, de joaca afara. auzi, iubire. altii se vaita ca la 12 ani se masturbeaza. vai de generatiile ce urmeaza.

| Danielle3232 a răspuns (pentru Pimpux):

Aceasta este parerea ta, eu o am pe a mea. Nu ai sa mi-a schimbi!

| AndreyG a răspuns (pentru Danielle3232):

Ah indrumand un copilas pur spre pacat si stricand o minunata relatie mama-fiica. Ce frumos. Astazi o inveti sa se ascunda de mama sa cu un simplu sarut, maine sa faca sex pe ascuns. extraordinar.
" Daca este mai mare ca tine, el te poate parasi pentru ca nu-i poti da un simplu sarut ". Daca aveai habar ce este iubirea, ai fi stiut ca numai daca o iubeste nu va face asa ceva. Logica ta este "da-i trupul, sa se sature de el si sa-ti franga inima mai tarziu". dar cum si tu ai mintea otravita de altii, nu mai spun nimic pe aceasta tema.
Pentru viitorii si actualii parinti : Societatea va va schimba copiii, dar macar evitati sa-i invatati cu internet pentru ca asta se intampla. macar daca veti avea fiica, ascultati-mi sfatul. Sincer, sa ai o fiica in vremurile astea este dureros. aveti grija la educatie si autoritate nici prea multa, nici putina si va ajunge precum aceasta fata. invatati-o pe internet si ati pierdut o fata extraordinara

10 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scuze,dar are si el dreptate.Chiar esti mult prea mica pentru asa ceva.De ce nu astepti? Relatia voastra poate sa fie una de prietenie stransa, si mai tarziu sa fie serioasa, nu acum, la 14 ani.

| Ironicnαme a răspuns:

Simplu: Îi dai cu pumnu' în cap. (lu' mă-ta)

| 26Geo a răspuns:

Mama ta a vrut sa se refere la partea sexuala, adica daca o sa faceti acest pas, sarutul, o sa urmeze cel mai probabil cel sexual si din cauza asta ti-a interzis.Probabil ca voi nu aveti o relatie chiar asa stransa incat sa vorbiti despre chestia asta.Eu zic ca poti sa o faci,sa te saruti,nu e nimic aiurea, numai sa nu o depasiti, sa nu faceti sex, esti prea mica si nu esti dezvoltata inca pentru a putea sustine un act sexual, mai asteapta pana la 17-18 ani, varsta ideala pentru a face pasul asta.Ideal ar fi sa nu-ti pierzi copilaria cu lucrul asta dar nici sa nu-l ignori, incearca sa le combini.Incearca,nu ai ce pierde, dar nu intrece masura! Poti vorbi sau incerca sa vorbesti cu mama ta despre partea asta sexuala si sa ceri sfaturi de la ea.Bafta

| Bellamya a răspuns:

Draguta un sarut nu este ceva ce ar trebui interzis sau planificat, daca simtiti nevoia sa va sarutati nu este nici o problema, dar nimic mai mult. sper ca te-am ajutat.