| bluesky a întrebat:

Nu imi mai suport parintii si in special mama! crying Nu ii convine ca merg la discoteca, sau ca dorm la o prietena, ea ar vrea sa stau doar in casa legata de ea. Eu oricum in majoritatea cazurilor eu tot plec unde vreau dar ma suna la jumate de ora. Am incercat sa fac asa, ca sa vada ca nu ma poate tine sa nu ies in lume. Pana nu vin acasa nu doarme, vomita de stres, si cand vin ma verifica daca nu am fumat daca nu am baut, ma suspecteaza ca am facut sex dar eu nu am facu(16 ani). Nu are incredere in mine deloc.

Atunci nu ii convine ca nu fac lucru prin casa, ca lenevesc, e adevarat ca nu sunt asa harnica dar totusi am facut cate ceva. Acuma la liceu nu mai invat asa bine ca in 5-8 am avut numa 10 pe linie, nici asta nu ii convine, ca de ce nu mai invat asa bine?
Imi distruge adolescenta!

Si pe langa astea din 4 prieteni care am avut, toti m-au facut sa sufar, nu am noroc in dragoste. crying

Singurul moment cand ma simt bine si fericita e cand sunt cu prietenii si din aia putini sunt prieteni adevarati si cand sunt cu ei, mama ma suna ca unde is, daca mai stau etc.

Imi vine sa plec undeva unde sa nu ma cunoasca nimeni! crying

Ce sa fac? Ce sa ii spun?

Răspuns Câştigător
| MACookie02 a răspuns:

Pai gandeste-te ca ai putea s-o pierzi odata si dupa aceea te-ai gandi ca nu ai petrecut atat de multe momente cu un un om atat de special pentru tine.si pe mine ma mai enerveaza maicamea(e rea d gura) da ma calmez si trece repede...in legatura cu dragostea...depinde numai d tine sila fel si de relatia cu mama ta.

1 răspuns:
| ριтιquтss a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu ea si sa-i spui acelasi lucru ce ai zis si acum.
Ea te va intelege cel mai bine happy.