| AncaMariaaa a întrebat:

am 14 ani si mama ma suspecteaza ca fumez pt ca stau cu prieteni care fac asta. Eu am tras din cateva tigari, dar nu am fumat niciodata cu adevarat. Ce fac?

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Nu te-as sfatui sa te apuci sa fumezi deoarece obisnuinta se instaleaza foarte usor, pe cand renuntarea devine in cele mai multe cazuri aproape imposibila. Evita pe cat posibil anturajul in care se fumeaza. Iti trebuie doar vointa si ratiune.

| danutzu96 a răspuns:

Cant te duci acasa ai grija sa nu mirosi a tutun. Nu sta langa ei cand isi aprind tigarile si mai ales sa nu mai tragi din vre-una.