| anonim_4396 a întrebat:

Cum se foloseste random.org? big grin

5 răspunsuri:
| FloriNk a răspuns:

Ai in dreapta,, True Random Number Generator'' si mai jos un buton,, Generate'' apasa pe el si iti va aparea numarul

| Geoops a răspuns (pentru FloriNk):

Si cand apare numarul?
Am un concurs pe o pagina de facebook.
Si se alege castigatorul prin random.org...
Deci, cand apare numarul ce trebuie sa fac? Cum imi dau seama cine a castigat?

| imaqtpie a răspuns (pentru Geoops):

De ex pentru fiecare persoana din concurs ai pui un numar, pui nr. min si nr. max(adica ex 5-100 numerele sa nu treaca de 100 si nici mai jos de 5). Dupa ce ai facut asta dai Generate si iti da un nr. la nimereala. In cazul asta castigatorul este cel cu nr. asta.

| Geoops a răspuns (pentru imaqtpie):

Ok..cred ca am inteles. de exemplu. Daca concurentii scriu la concursul acela "particip", atunci numeri pe toti..pana ajungi la numarul respectiv care e persoana castigatoare?

| imaqtpie a răspuns (pentru Geoops):

Se inscriu 10 persoane...sunt 10 numere de la 1 la 10. Ficare persoana este un numar. Acolo pe site este cuprins intre 0-100 dar tu pui 0-10 ca sunt doar 10 persoane. Dupa cea ai pus dai generate si iti va da un numar la nimereala...