| cookie_1240 a întrebat:

Nu inteleg nimic.
acum sapte luni am cunoscut un baiat cu doi ani mai mare ca mine si dupa cateva zile am ajuns sa fim impreuna. il iubesc foarte foarte mult chiar m-am certat cu parintii mei pentru el. mama a ajuns sa inteleaga totusi situatia dar tata spune ca e un derbedeu da el nu fumeaza, nu bea, nu se drogheaza si invata foarte bine. am stat acasa la el vreo trei luni (apropo, are un apartament extraordinar pentru un student care invata fara nici o sponsorizare din partea parintilor) el nu mi-a spus nimic despre el sau despre rudele lui desi eu l-am implicat atata in ceea ce s-a intamplat cu parintii mei. era sa raman corigenta la anumite materii si el sa fie dat afara de la facultate (nu s-a prezentat la ore, la sesiunii etc.) dupa ce m-am intors acasa (el a hotarat ca e mai bine pentru mine daca stateam acasa cu ai mei si veneam in week-end-uri, ocazional) am observat ca se purta din ce in ce mai ciudat. lipsea cateva ore, noaptea, de acasa, avea numere de fete in telefon (foarte multe numere) si de fiecare data cand eram impreuna avea grija sa ma asigure ca ma iubeste. m-am speriat abia cand l-am vazut intr-o statie de autobuz cu o fata pe care o tinea de dupa gat. am inceput sa-l urmaresc cateva zile si erau si mai multe fete... intr-o zi a venit la mine si mi-a zis ca e mai bine daca nu ne-am mai vedea si intr-un final am reusit sa-l conving sa mai ramanem impreuna pana se clarifica situatia. mi-e teama sa vorbesc cu parintii si el nu-mi spune nimic daca il intreb. va rog ajutati-ma crying nu vreau sa-l pierd, il iubesc prea mult! nu e genul care sa insele crying

10 răspunsuri:
| Psihoyounger a răspuns:

Nici noi nu intelegem ce vrei sa spui.

Psihoyounger

| Psihoyounger a răspuns:

Acum intelegem, caci ai modificat intrebarea

Py

| piciuk a răspuns:

Nu e genul care sa insele, dar din cate explici tu chiar asta face. TE INSEALA! iar tu nu vrei sa vezi asta... eu te cred ca tu il iubesti, dar pana a ajunge sa te agati asa de el... eu zic mai bine sa stai acasa si sa te gandesti singurica la ce te deranjeaza la el si apoi cand va intalniti te duci si vorbesti. si ar fi cazul sa te gandesti si la tine nu numai la el. ca se vede ca lui nu ii prea pasa...

| cookie_1240 explică:

Pai. am scris intrebarea si nu mi-a aparut in intregime big grin

| cookie_1240 explică:

Liber? inteleg ca vrea sa fie liber... dar cu doua fete pe zi? (am 18 ani) la o saptamana spunem circa 5-6 fete thinking zau asa nu-i interzice nimeni sa nu vorbeasca cu altele dar de ce atat de multe? si bacaul e mic (fata de bucuresti sau iasi) fetele acelea nu ar face crize daca s-ar recunoaste intre ele pe strada? (eu nu am facut crize de fata cu el, dar am fost oricum foarte suparata)

| cookie_1240 explică:

@alinu stiua: lol, realizez ca ma inseala! dar de ce cu mai multe fete! cand vad un baiat stiu daca e gigolo sau nu si el iese din discutie total... si de ce in mod repetat la aceleasi ore? si de ce inca sta cu mine exact ca la inceput. putea foarte bine sa se desparta de mine cand avea ocazia thinking

| cookie_1240 explică:

... ok, deci voi nu intelegeti! de ce m-ar suna... ok, de ce ar suna-o (ca nu e vorba de mine ci de o colega care mi-a cerut ajutorul) si de ce ar merge cu ea in oras, de ce mai merg impreuna la sinaia, de ce? daca el nu o iubeste atunci de ce atunci cand a incercat sa se desparta de ea, imediat dupa el a venit la ea si i-a propus sa mearga la slanic? de ce?

| cookie_1240 explică:

Vreau o parere NEUTRA nu o parere din partea unui parinte. nu imi pasa ca aveti 100 de copii si ca sunteti stresati sau ca, citind intrebarea, va spuneti "vai, daca ar fi pe mana mea fata asta...", in primul rand ea este majora! si in al doilea rand trebuie ajutata si nu luata la rost... eu ii respect vointa deoarece parintii ei sunt printre cei mai absurzi pe care i-am auzit vreodata si iubitul ei (

| gabriela_3062 a răspuns:

Asa se intampla cand copii nu asculta de parinti...Priveste si partea buna; vei stii ca data viitoare trebuie sa sculti de ai tai...
Si cu baiatul incearca sa gasesti pe altcineva stiu ca tie nu ti se pare cea mai buna solutie dar dragoste cu sila nu merge nu ai cum sa il ti cu forta chiar daca vei reusii sa il ti inca o perioada langa tine gandeste'te ca nu va fi o perioada nelimitata si tot tu vei suferii si mai mult...este mai bine de acum sa iti dai seama ca nu este bine ceea ce faci si sa termini cu el.Cat despre inselat...Doar tu l-ai vazut!
Asta este parerea mea vazand situatia din afara si cate o data cei care sunt in afara situatiei gandesc mult mai limpede...Succes...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.si tu crezi ca tot ce zboara se mananca. te insela si cand stateai la el. da tu cati ani ai? tu il iubesti prea mult? s-ar parea cac s-a saturat de atata iubire, prea multa si deodata.acum vrea sa fie liber.parintii tai aveau dreptate.