| IubireaAstaa a întrebat:

Voi ce parere aveti. Iubita mea, cu care stau de 5 luni, mi-a spus astazi, sa ne despartim cateva zile, pentru ca o sufoc, si daca nu imi convine sa ne despartim de tot. Tot ea imi spune ca ma iubeste enorm de mult, si eu o cred, in aceste 5 luni mi-a daruit tot ce a putut. Dar mie imi da de inteles ca, pentru ea nu conteaza daca mai raman in viata ei sau nu, dupa ce mi-a zis. Plus de asta si-a trecut sh situatia pe fb, singura. Mi-a zis ca nu se va combina cu altcineva, ca ma iubeste din toata inima, dar are nevoie de o pauza ca o sufoc. Zice ca v rea sa mai iasa si ea cu fetele si sa faca ce na putut sa faca fiind cu mine. Ce sa inteleg de aici? De exemplu, ieri am fost cu ea sa isi cumpere niste haine si eu sa imi iau ceva de incaltat, a mai venit o fata cu noi, am stat de pe la 12 pana la 5, ca am baut sh un suc, tot cu fata aia dupa noi, Vorbiseram sa iesim seara in oras si ma suna pe la 9 seara, ca nu mai iese cu mine ca staturam toata ziua(daca umblat dupa haine inseamna stat impreuna) si ca iese cu fetele, sa vorbeasca ca intre fete, nu mia convenit, dar am zis ok ies si eu cu baietii, dupa am sunat-o mai pe la 10 si era cu 2 fete, da mai era si un baiat, deci asta nu mai era "ca intre fete" deja. Si atunci m-am enervat, si am inceput sa ne certam, mi-a zis ca o stresez si mi-a inchis telu, dupa ma suna pe la 11 jum cand se ducea acasa si parca se astepta sa ma comport de parca nimic nu se intamplase, dar i-am inchis si eu telu, si s-a suparat si ea si-a inchis telu, dupa am vorbit pe la 2 cand veneam si eu acasa, si mi-a zis ca o sufoc, ca sta mereu cu mine, ca vrea sa mai petreaca timp si fara mine. Dupa ne-am culcat si de dim imi zice faza cu despartitu de mai sus. Voi ce spuneti, ce sa fac? Eu nu as vrea sa ma despart de ea, o iubesc foarte mult si simt ca mor cand nu sunt cu ea. Sa inteleg ca s-a plictisit de mine? As dori mai multe pareri, va rog

6 răspunsuri:
| Cristina45 a răspuns:

Da, s-a cam plictisit de tine, eu zic sa vb mai serios cu ea si sa ii zici verde in fata daca s-a saturat de tine sa iti zica sa nu te tina asa in pauza incurcat ori alba ori neagra ....ca e enervatnta situatia in care esti...winking iti uresc succes si sper sa va impacati big grin

| h3r a răspuns:

Asta e o prostie.
Cine te iubește nu îți cere pauză în acest fel, nu spune că o sufoci!
Te judecam pentru reacția ta atunci când ai auzit că mai e un băiat în gașca lor, doar dacă ea nu era așa, doar dacă ea se comporta adecvat față de tine! Așa că, știi tu mai bine de ce ai reacționat urât.
Sunteți de puțin timp împreună, ție îți face plăcere să stai în prezența ei, însă ei...nu știu, mai bine spunem că nu e responsabilă și nu ia relația în serios.
Faptul că vrea să iese cu fetele, da, bun, dar nu să îți spună asta. Sunt sigură că ai lăsa-o, fără ca tu să-i pui condiția...plec și eu atunci.
Sunt prietenele ei, are tot dreptul să meargă la o cafea cu ele. Dar nu cluburi, bairamuri și tu să stai acasă, neexistând pentru ea.
N-o sufoci deloc, ești doar atent cu ea și îi ceri imposibilul... adică să te iubească așa cum ești și să fie serioasă.

Mai pe scurt, nu-i mai inspiri interes, deci ea nu a ajuns să te iubească.
Cel mai bine ar fi să o lași cu pauză cu tot. Dacă nu are nevoie de tine, atunci așa să fie.
Dragoste cu sila nu se poate, iar pentru ea nu există dragoste.
Nu-i nimic, vei trece peste, sunt doar 5 luni.

| sayWhaaat a răspuns:

Doamne,chiar o sufoci! Esti gelos, si posesiv, si trebuie sa te schimbi, altfel o vei pierde!
Acorda-i Doamne iarta-ma spatiul ei, las-o mai moale cu telefoanele, las-o sa iasa cu cate fete si baieti vrea ea, daca te inseala inseamna ca nu merita efortul, dar dai o sansa!

| L7w7n7d7 a răspuns:

Păi chiar o sufoci.

| Belluuu a răspuns:

Chiar o sufoci daca tot insisti asa la ea intelege are nevoie de spatiu de aer happy sa gandeasca sa mai aranjezeze putin mintea happy

| alinaale a răspuns:

Buna! chestia e ca s-a plictisit de tine. scuze dar eu iti raspund sincer.incearca sa faci ceva noua gandeste-te ce ai place ei si ce nu si fai o surpriza sa vezi daca e mai bine.pup