| ilincush a întrebat:

Nu ma consider o persoana urata si nici necomunicativa sau cu un comportament urat, la fel cred si prietenii mei. In ciuda acestor lucruri nu am un prieten ca majoritatea copiilor pe care ii cunosc.Imi puteti spune si mie un motiv pentru care nu am prieten? Sau ce ar trebui sa schimb ca sa am unul...Singurul motiv pentru care vreau un prieten este ca ma simt destul de ciudat... daca ma intelegeti

Răspuns Câştigător
| Hmmmm a răspuns:

Nu trebuie sa faci nimic, nu trebuie a schimbi nimic.
daca cineva va vrea sa iti fie prieten si iti va fi prieten te va accepta asa cum esti. te va aprecia si va fi alaturi de tine.
tot ce trebuie sa faci este sa inveti sa ii areciezi si tu, la randul tau, pe cei care se apropie de tine pentru ca se simt bine in compania ta.si mai trebuie a inveti sa te feresti de cei care iti cauta prietenia doar pentru ca au ceva de castigat din asta, iar in momentul in care tu vei avea nevoie de ei ei vor disparea.acele persoane nu se pot numi prieteni.

4 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Daca e sa iti faci prieten doar de dragul de a a-l avea cu numele mai bine lasawinkingChiar crezi ca toti prietenii tai care sunt implicati intr-o relatie sunt fericiti? De vina e doar presiunea sociala. Daca o sa gasesti baiatul potrivit asta depinde doar de tinewinkingSe spune ca exista un suflet pereche pentru fiecare.Nu stiu daca e adevarat, eu asa am auzitwhistling

| annutza a răspuns:

Nici eu nu am avut pana acum. dar astept momontul potrivit pentru ca nu vreau sa plang si sa sufar din cauza baietilor.cu toate ca nu am avut prieten pana acum am fost f apropiata de un baiat d care imi placea dar nu am vrut s stau cu el. dar iti sp eu.asteapta momentul potrivit.nu esti singura fata singura:*fundita?

| 202 a răspuns:

Un prieten(iubit, gagik) nu inseamna numai sa te dai mare pe spatele partenerului,
mai inseamna ca te implici intr-o alta viatawinking
va trebui sa stii sa il pastrezi cat mai mult langa tine va veni vremea cad o sa te si indragostesti si va trebui sa ti piept tuturor obstacolelor! de ex vei fi mai sensibila cand iti va spune o vorba rea fara intentie o sa ti se para totul trist!
iar toate astea se invata cu timpul, si baiatu care te va placea asa cum esti tu va aparea si el in timp. tu nu va trebui sa schimbi nimic, si o sa-ti dai seama ca asa e cel mai bine!

BAFTA in viata si sa ai grija de tine :X

| SlowLikeSnow a răspuns:

Pai u crezi ca prietenii tai ti-ar spune "esti urata" ei spun ce vrei sa auzi si daca te consideri frumoasa e bine dar depinde cum te cred baietii