| anonim_4396 a întrebat:

Ma consider o persoana frumoasa. Am vazut multe persoane vai de capul lor, chiar bolnave, si e grav, asa ca ma consider o persoana norocoasa si frumoasa. Nu spun nimanui cum ma consider, frumoasa/urata si nu spun nimanui cum il/o consider, deci nimeni nu ma crede increzuta sau asa ceva.
Fac lucruri de care imi e rusine si chiar ma distrez, fac asta pentru a-mi capata incredere in mine, dar degeaba. Nu reusesc.
Majoritatea persoanelor spun ca sunt urata si ma doare, iar acestea cuvinte, de care n-ar trebuia sa-mi pese, ma fac sa ma simt ingrozitor.
TPU e singurul loc in care pot scrie cum ma simt, asa ca am scris acest fragment, deoarece voiam sa ma descarc cumva. Dau si funda daca am cui si un motiv bun pentru a-i da.

Răspuns Câştigător
| CVane a răspuns:

Si tu le dai dreptate, din partea mea sa isi ia frumusetea lor si sa plece cu ea. O persoana poate fii frumoasa din multe perspective.Si continuua sa capeti incredere fiindca cu timpul o sa reusesti foarte bine, nu te mai gandii la ceilalti care te considera inferioara.Eu pur si simplu imi e teama, rusine si scarba sa spun unei Fete ca e urata cu un ton serios, aaa in gluma nu e nici'o problema.Si mi'e mi'au mai spus 2, 3 fete ca arat urat, asa si? Si da Internetul, TPU e singurul loc unde o persoana e libera sa isi exprime propriile ideii, sentimente liber fara retinerii.

2 răspunsuri:
| Daydream a răspuns:

Cei care-ti spun ca esti urata, ei sunt urati...pe dinauntru!

| ClauA17 a răspuns:

Daca tu te consideri asa ai incredere in tine, important este cum te vezi tu nu ceilalti si cel mai important este cum esti tu in interior, lumea este rea si vorbeste.dar cere sfatul unor prieteni buni. eu cred ca sufletul conteaza mai mult decat exteriorul, si lasa-i sa vada frumusetea sufletului tau sau sa te cunoasca prima data si dupa aia sa vorbeasca, nu-i baga in seama ei doar asta stiu sa faca si arata-le ca nu-ti pasa si mergi mai departe, daca tu consideri ca esti frumoasa inseamna ca esti, si asta e cel mai important. Fii optimista! happy sper ca te-am ajutat.