| ilincutza2000 a întrebat:

Nu mai am nevoie de raspuns pentru intrebarea cu TPU dar am urmatoarea intrebare : daca i-au o nota mica la scoala si nu pot trece peste asta ...cum trec peste acest hop?/? (am o problema : sunt f. sensibilla) (mai vreau sa va spun ceva: cum trec peste orice moment dureros din viata mea?)astept un raspuns bun... dau funda

2 răspunsuri:
| Candice a răspuns:

Deci in viata luam tot felul de note. De la 1 la 10. Nu trebuie sa-ti schimbi parerea despre tine daca iei un 6. Tot om esti, doar ca ai avut o zi proasta, avand in vedere ca restul notelor tale sunt mari. Data viitoare vei fi mai atenta happy

| Aოтuu a răspuns:

Of, cum sa-ti spun. Majoritatea adolescentilor plang sau sunt tristi pentru o nota mica. Ei nu se bazeaza doar pe note. sa spun asa. Dar daca stai sa te gandesti cea mai importanta e stiinta ta, nu toceala. Pana la urma o sa urci in clase, si. va deveni tot mai greu. Cum o sa poti sa iei tot note de 9 si 10? Nu cred ca e nimic daca iei un 7 sau chiar 6! Succes din partea mea!