| UmbraDeVulpe a întrebat:

Nu mai am par pe picioare acolo fix sub testicule si tot se irita cand merg, as putea face ceva ca sa nu se mai intample asta sau nu mai am cum? De cativa ani am problema asta... Ca mi se pare ca am luat eu cu lama fara sa vreau cand mi am luat prima data parul de la penis.. Deci pot face ceva?

10 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.De la dat cu lama e imposibil sa ramai fara par, ca acesta tot creste.Ca sa reduci din frectia pielii pe piele si sa nu mai faci iritatii poti folosi pudra de talc sau de amidon (preferabil a doua varianta, ca e mai ieftina).

Răspuns utilizator avertizat
| dullcat a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Daca se tot smulg/agata firele de par, da.Foliculii sunt afectati la un moment dat si atunci nu mai creste parul.

Răspuns utilizator avertizat
| dullcat a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Nu, nu se mai poate face nimic.

Răspuns utilizator avertizat
| dullcat a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Da.

| PufuletiStarNesarati a răspuns:

Da poti. Schimba pantaloni nu iti mai lua de aia de fas.

Răspuns utilizator avertizat