| MickyChan a întrebat:

Nu mai pot. O sa va explic pe scurt. Mama este cu tatal unei fete, care logic este sora mea vitrega. O cunosc de la gradinita. Ea tine legatura cu mama ei care nu o intereseaza de fata ei, nu o intreaba daca e bine deloc. Tot ce face este sa-i dea alocatia si isi cumpara ce vrea ea. Dar mama nici macar nu ma anunta cand imi vine si nu mi-a dat-o niciodata. Nu are incredere in mine. Uneori mai cheltuia din ea fara sa imi spuna. Si mi-a zis ceva de genul dar de ce sa-ti spun eu tie, imi venea sa-i dau una. E dreptul meu! Mama nu m-a facut pentru alocatie, pana mea. Sora mea isi ia numai tigari si alte ciudatenii. Si mama surorii mele, pe langa alocatie, ii mai da si bani in plus. Si mama nu imi da nimic! :'( Sunt intr-un fel geloasa. Nu mai pot! :'( nu stiu ce sa fac.

Răspuns Câştigător
| sasa1sasa1sasa1 a răspuns:

Mama ta este buna, mama acelei fete este denaturata. Nu isi iubeste copilul. Daca mama ta ti-ar da alocatia si ti-ar spune: descurca-te, ai banii tai! fara sa-ti asigure masa si casa, tu te-ai descurca? Daca mama ta cheltuie din alocatie (si o poate face lunar, integral), o face tot pentru tine. Acea alocatie este un supliment pentru cresterea si educatia ta. Nu sunt banii tai sa-i cheltui pe tigari si alte prostii.

2 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Mama ta face foarte bine. Vei intelege mai tarziu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

" Nu are incredere in mine. Uneori mai cheltuia din ea fara sa imi spuna." - ea te creste, are tot dreptul.

"Si mi-a zis ceva de genul dar de ce sa-ti spun eu tie, imi venea sa-i dau una." - da-ti doua palme peste gura