| Marianaawrtey5 a întrebat:

Nu mai pot sa invat. nu stiu ce s-a intamplat cu mine.am luat a 3-a cea mai mare media la examen de capacitate si acum in clasa a 9-a imi este foarte greu sa invat (sa tocesc) nu ma pot concentra, nu-mi ajunge timpul si sunt foarte stresata. pur si simplu nu-mi gasesc locul. mi se pare ca totul e prea greu si ca nu am sa mai fiu niciodata ca inainte.in vacanta de vara nu am facut nimic in mod special am stat si m-am plictisit fara sa mai repet nimic. dar acum nu stiu cum a intru iar in ritmul acela de invatat. voi cum procedati? am uitat sa mai spun ca am ore si dupa-amiaza.si e mai rau asa. offff sfaturi?

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Asta depinde doar de vointa proprie in a dori sa inveti si macar sa fie pentru o medie de trecere. Pedegeaba te chinui cu note mari pentru un premiu si o carte care ti-o da. E doar un mic efort depus zilnic fara sa faci altceva.