| anonim_4396 a întrebat:

Nu mai pot! Transpir excesiv la subraț și mă simt complexată din această cauză. Țin să menționez faptul că fac duș în fiecare seară și nu mă îmbrac cu aceleași haine două zile la rând. Mă dau tot timpul cu deodorant dar degeaba. Am încercat și de la farmacie dar nimic. Nu miroase urât dar se văd petele de transpirație și mă simt jenată. Am multe haine pe care nu le pot purta din acest motiv.....nici nu mă pot distra cu prietenii..sunt stresată să nu se vadă acele pete. știți niște remedii care să funcționeze? Ajutor!

2 răspunsuri:
| HazelEyes77 a răspuns:

E destul de neplacut sa transpiri excesiv. Incearca sa bei o ceasca doua de ceai de salvie pe zi dar nu pe termen indelungat si ia magneziu zilnic. Poti sa ti cumperi de la farmacie Transpiblock sau Perspirex care ajuta in cazul asta.

| Theformer a răspuns:

O solutie este sa scapi de stres.De stres scapi fara niciun medicament, totul este la nivel psihologic, ce trebuie sa faci este sa nu te mai gandesti ca ai transpira, nu te mai gandi atunci cand faci anumite lucruri ca le-ai face gresit si situatia ar iesi rau, accepta ca transpiri chestia aia te defineste chiar daca te deranjeaza.
Eu am avut aceeasi problema ca si tine, la mine problema a fost stresul, daca esti stresata des ar fi bine sa incerci sa scapi de el cat mai repede deoarece el iti afecteaza organismul foarte rau chiar daca nu vezi in momentul ala ca ai o boala sau alta.
Atunci cand faci ceva (orice) gandeste " ca aia e" si nu regreta. Just try this.