| ziper94 a întrebat:

Nu mai primesc codul de acces la facebook. Vi s-a intamplat si voua asa ceva?
Daca da cum ati rezolvat problema?

11 răspunsuri:
| ahlrh a răspuns:

Adică, (codul) să-ți activezi contul?
Da, am pățit-o!
Până la urmă m-am decis să aleg limba italiană ca să mă sune Domnișoara Roboitaliancă, mi-a spus niște numere, în care la fiecare număr era despărțit de o propoziție sau cuvânt. Tu trebuie să scrii doar numerele.
Ex: 1 bine 5 i like 2 love 5 ce
(sau pur și simplu sunt despărțite de un semnal sonor enervanthappy')
Poți alege orice limbă dorești, din acea listă.
P.S: Eu spun că sigur v-a funcționa!

| ziper94 explică (pentru ahlrh):

Nu la codul de activare a contului ma refer.
Am facebook de mult si o data mi-a fost spart si l`am securizat ceva mai mult.
Poti la setari sa iti securizezi contul foarte tare.
Eu am pus optiunea sa imi trimita mesaj cu un COD pe telefonul mobil de fiecare data cand cineva incearca sa intre pe contul meu chiar daca stie parola sau nu... nu va putea intra fara codul de acces din telefon.

In momentul in care intri pe contul tau apare ceva de genul "Sorry, we don't recognize the computer or device you're using. Please check your text messages at 4076******* and enter the security code below."
iar in urmatoarele 5-10 minute maxim primesti un mesaj pe telefon cu codul.

E foarte sigura treaba happy
Poate sa imi stie parola ca fara telefonul meu mobil nu poate intra happy

Dar problema e ca de 2-3 zile am facut chestia asta si nu mai primesc mesajul acela straight face
Am incercat de mai multe ori dar nimic.

| ahlrh a răspuns (pentru ziper94):

Da. știu că se poate big grin.
Contactează-i pe ei, sigur e o eroare de a lor.
Îmi pare rău de tine...

Glumă:
Poate au rămas fără credit pe telefonlaughing

| ziper94 explică (pentru ahlrh):

Poate laughing

Si i-am contactat si mi-au spus ca trebuie sa trimit un certificat color...cum ca sunt eu.
Adica buletin...sau carnet de conducere... sau ceva care sa demonstreze ca sunt eu.
Apoi nu stiu ce sa spun nu tare as trimite... nu sunt sigur ce sa fac.

| Alexander121 a răspuns:

Cum ai rezolvat problema? unde tiai ps poza de la CI? am problema asta de mai bine de 5 lunisad

| XS a răspuns:

Am patit si eu aceeasi chestie. Imi stersesem toate locurile cunoscute de unde intrasem, inclusiv la mine acasahappy. am dat resend code, iar si i-as timp de 4 5 zile si nimic. Le-am trimis copie dupa permis si buletin, cica in 2 zile trebuie sa raspunda.dar tot nimic, astept de 4 zile raspuns pe mail in leg cu ce am trimishappy. E nesimtire chestia cu sms.Alteori il trimite in 2 min, alteori in 2 ore, zile, saptamani...deloc. Daca rezolva cineva, sa ne zica si noua, va rog!

| Stephaniiie90 a răspuns:

Nici eu nu mai primesc codul de 3-4 zile si ma dispera. Cum ai facut sa primesti codul? happy

| marmihleo a răspuns:

Cum ai reusit sa-i contactezi? aceeasi problema o am si eu de 4-5 zile si nu reusesc sa ii contactez.

| ziper94 explică (pentru marmihleo):

Pai nu mai stiu exact cum... dar trebuie sa dai de ei acolo cand iti cere codu`. ceva cu contact us... si le trimiti mail.
O sa iti ceara un act de identificare.
Eu le-am dat o copie de buletin.
Scanezi sau faci poza si stergi CNP`ul si adresa sau ce nu vrei sa vada.
Datele importante trebuie sa le lasi: gen nume prenume oras si alea.
E sigura treaba...deci nu`i teapa ca iti fura datele de pe buletin sau alte chestii.
Dar ca sa fii sigur stergi CNP`ul. happy

| Stephaniiie90 a răspuns (pentru ziper94):

Am incercat si eu sa trimit cerere de aia la ei ca numai primesc codul si am trimis de 3-4 ori si nu am primit nimic! straight face Tu cum ai facuut? laughing

| pitufa a răspuns:

Cum fac sa imi activez codul ala? am uitat cum se face...