| Dyingfetus a întrebat:

Nu mai suport...
Sunt considerata de toti "emo " rolling eyes
nu stiu de ce, sunt total diferita de ei! Cativa colegi au aflat ce muzica ascult ...trupe hard rock si dupa asta ma considera emo e o mare prostie, dar pur si simplu numai pot suporta sa ma intrebe :fata, tu esti emo?
Nu inteleg, adica sunt zambareata, am breton si sunt bruneta cica am luc de emo kid da nu sunt si numai suport sa mi se zica asa, cand de fapt sunt genul copilaroasa si zambitoare...

Mai e ceva. Pur si simplu nu suport rochiile...adica la o petrecere da, dar eu nu le port in parc sau la plimbari pur si simplu mi se par incomode si nu poti stai cum vrei cu ele. Si eu am purtat chiar daca nu am vrut...Prietena mea cea mai buna m-a incurajat si a zis ca nu trebuie sa porti rochie daca nu iti place.Si ca ei ii place stilul meu.

Da nu sunt emoooo!cryingnumai supporrrrt! Ce pot face sa ii conving ca nu sunt Ar trebui sa nu imi pese da baietii nu se p uita la mine din cauza barfitoarelor de colege ale mele.

Fac orce sa imi schimb stilul. Ce ar trebui sa port sa le dovedesc ca nu sunt emoo big grin? Inafara de rochii...

8 răspunsuri:
| Aiicha a răspuns:

Nu ar trebui sa te schimbi pentru altcineva, cine iti vor fi prieteni te vor accepta asa cum esti.Nu este nimic in neregula cu tine, ei sunt de vina pentru ca nu stiu sa aprecieze o persoana dincolo de aparente.Fii tu insuti numai asa vei fi cu adevarat fericita.happy

| andrei a răspuns:

Baietilor le palc fetele emo(cred)
cel puitn fetelor le palc baieti emo:d

| Lyss . a răspuns:

Si eu am aceeasi problema happy.
Toti imi spun ca-s emo, chestii gen hai sa stam pe intuneric, dar eu sunt o persoana foarte zambitoare si copilaroasa. Sunt timida, da, si poate de aia li se pare lor ca sunt, or zice naibii ca-s retrasa si inchisa in mine, dar nici chiar asa.
Pana si prietenul meu imi spune in gluma ca sunt emo. Mda.
Rochiile nici eu nu le suport. Nu ma simt okai imbracata in rochie. Si nu numai pentru ca nu pot sa stau cum vreau, dar parca nu ma simt eu in largul meu cand sunt imbracata in rochie.
Daca vor incerca sa te cunoasca vor vedea ca nu e asa. Nu te schimba pentru ei. Daca te-ai schimba nu ai mai fi tu. Daca cineva te place *si ca amic* si vrea sa te cunoasca, va vrea indiferent de ce se spune despre tine. Pentru ca vrea sa te cunoasca pe TINE, cea adevarata, nu schinbata dupa cum vor ei happy.
Si eu voiam sa ma schimb, dar nu am facut-o si-mi pare bine. Pentru ca cine a vrut sa-mi fie prieten si sa ma cunoasca, a trecut peste chestia cu "asta e emo, e nebuna".
Cel mai bine e sa fii tu, sa nu incerci sa te schimbi pentru a le face altora pe plac.
Succes!

| Dyingfetus explică:

laughingSunt din ploiesti rolling on the floor

| flory_4517 a răspuns:

In primul rand pe tine te intereseazaparerea feteleor dar nu te-ai gandit ca baietilor chiar le plac fetele cu frizura emo mai funky nu trebuie sa te schimbi din cauza fetelor din clasa ta cine stie poate ca ele sunt geloase pe tine pentru ca atragi mai multi baieti cu frizura ta.

| MissMadCokiee a răspuns:

Soro unde ai fost pana cuma! Acelasi lucru mi se intampla si mie la scoala pardon mi se intampla. unu mi-a propus sa merg cu el sa ma bronzez la intuneric altu sa mergem amandoi se ne taiem venele si multe altele. Da eu am incetat sa le spun ca nu-s emo ca oricum nu avem cu cine sa ma inteleg.si eu sunt la fel sunt genu de fata care ii place sa zambeasca si sa fie mai copilarosa.
Nici mie nu imi place sa merg in rochie in parc sau la plimbari deoarece nu pot sta cum vreau eu.Sincera sa fiu eu port ce mi se pare mie ca imi vine bine si cu ce ma simt confortabil.Nu trebuie sa te schimbi ca sa arati cuiva ca nu esti cea ce spun ei ca esti atata timp cat te simti tu bine nu trebuie sa iti pese de altiunii poate iti spun din rautate sau invidie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti criza din 14 ploiesti?smug

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Off da stiu cum e:-