| SunshineSunrise a întrebat:

Nu mai suport. Traiesc in chin de cand nu am luat bacul. In primul rand am fost ok cu celelalte materii. Am făcut meditații la romana. Am iubit materia aceasta si as fi facut 1000 de teste pe zi mai ales ca iubeam să dezbat la poezie sau chiar proză acțiunile desfășurate în nuvele, romane. Am luat 2.90 si am picat. E absolut imposibil să iau 2.90 având în vedere că cu tot cu baremul in fata imi ieșea 8.80. Am corectat cu profesoara de la meditații si cu alte 2 profesoare si imi ieșea 8 si ceva si au zis ca in cel mai negru, negru caz mi-ar iesi 7. De cand cu 2.90 mama ma tot scoala de dimineata la 5 având în vedere că asta era ora la care ma sculam pentru liceu. E un coșmar. Vomit toata ziua si stau pana la 21 seara sa învăț la romana. Stiu operele pe dinafara si curentele literare și creierul meu s-a transformat într-un mod psihotic. Am visat o seara si acum 3 zile cred toate acțiunile din poezii și din romane exact ca si in caiet si parca si vad tăieturile pe care le-am făcut cand credeam in cuvant. Am scris la bac Testament de Tudor Arghezi. Am scris in ce curent se încadrează, anul, volumul, am dat exemple de versuri si am zis ca se încadrează în estetica uratului. Am abordat poezia după strofe cu tot cu exemple. Am scris 400 de cuvinte. La argumentativ vreo 300 si ceva si la subiectul 2 la proză 60. N-am luat in viata mea la romana 2.90 mai ales ca am stiut cel mai bine dintre toate. La simulare fără subiectul 3 am luat 6.40 cu tot cu o greșeală. Înnebunesc.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E absurd. Dar nu ai mers sa depui contestatie? Dracului de examen, au fost atatia tineri care s-au sinucis din cauza nenorocitului asta de examen...
Chiar nu stiu ce sa iti spun, probabil ai nimerit o corectoare bolnava mintal cu sindromul low down, altfel nu imi explic...
Nu prea ai ce sa faci, mai astepti o luna pana in sesiunea urmatoare, si asta e...

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru SunshineSunrise):

Mi s-ar părea absurd să nu îți mărească nota, dacă tu susții că ai făcut de 7-8.Totuşi,nu înțeleg cum s-a putut face o asemenea greşeală.De la 2.90 până la 7, este o diferență uriaşă, iar până la 8 nu mai zic.
Pe ce profil eşti?(sau, mă rog, ai fost?).

Răspuns utilizator avertizat
6 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Mergi la un psihiatru! Iti va da calmante care iti vor proteja creierul. Esti pur si simplu extenuata si stresata.

| MPersephone a răspuns:

E problema si in profesoarele care te-au invatat. Trebuiau sa fie mai exigente.
Verisoara mea avea cam aceeasi medie ca mine la liceu, dar bacul l-a scris mult mai prost. Si imi amintesc ca vedeam multe greseli la ea pe care nimeni nu le corecta. Din pacate sunt cadrele didactice incompetente si elevii platesc pentru greselile lor. Succes mai departe, nu te descuraja.

Răspuns utilizator avertizat