| KindKid17 a întrebat:

Nu mai vreau sa cresc. toti imi spuun ca-s inalt ca dracu. si am 1.80 si am 15 ani si 4 luni. vreau sa opresc cresterea..am auzit ca daca merg la sala si fac anumite exercitii care apasa pe coloana. nu mai cresc. Asa e? Va rog ajutati-ma sa nu mai cresc!

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doamne
dude
de ce ai vrea asa ceva
baietii inalti sunt super
SPER SA AJUNGI LA 1, 90 POTI SA MA INJURI ACUM DAR IMI VEI MULTUMI MAI TARZIU CPL PWP

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mai stii cand sa te bufneasca rasul. 99 din 100 de intrebari in care toti se plang ca sunt mici sau al 100 ca numai vrea sa creasca laughing

| Sportfreak a răspuns:

Uite baiatule, inaltimea normala in Romania este 1.72 tu ai 8 cm mai mult, fetele prefera tipii mai inalti nu pitici, sala nu te piticeste, eu am inceput sa fac sala de la 16 ani si am mai crescut de atunci 15 cm deci este doar un mit. Dai dracu de colegi ca sunt invidiosi, ce crezi ca ei nu si ar dori sa aiba inaltimea ta?
Trebuie sa te iubesti asa cum esti. Toti vor sa fie mai inalti dar numai tu nu vrei rolling on the floor

| paint9 a răspuns:

Poti sa incerci sa alergi distante mari, undeva citesem ca cind alergi si nu calci usor si moale simti putina zguduit ceea ce esta presiune pe coloana,
poti sa incerci un club de basket, eu in locul tau n-as dori sa nu mai cresc, sint foarte multi oameni care ar dori sa creasca, oricum e viata ta
P.S am 19 ani si 189 cm