| ankadella a întrebat:

Nu-mi mai suport parintii. Ei fac lucruri pentru mine dar nu-mi daruiesc dragoste si din cauza lor nu am prieteni, iubit si sunt grasa. Da-ti-mi variante ce as putea sa fac. ori sa plec la o scoala de corectie, casa de copii ceva ca nu mai pot! ori sa plec de-acasa.thinking ori sa ma >omorhappynu stiu mai multe! idei. FUUNDA:*

Răspuns Câştigător
| Andreea028131 a răspuns:

Cred ca cea mai buna varianta ar fi sa discuti cu parintii tai si sa le spui cum te simti, dar in niciun caz sa pleci de acasa. Si imi vine destul de greu sa cred ca din cauza lor nu ai preteni si cu atat mai putin ca din cauza lor esti grasa. Ca sa iti faci mai multi prieteni poti fi tu mai sociabila, poti sa iei tu initiativa. Iar in privinta felului in care arati, aici doar tu poti face schimbari pentru ca nu poate slabi nimeni in locul tau. Sfatul meu este sa faci schimbari in modul de viata si de alimentatie. Si sa revizuiesti putin si modul in care privesti viata. Iar in privinta faptului ca nu iti daruiesc dragoste...eu sunt sigura ca fiind parintii tai te iubesc dar poate ca nu stiu cum sa iti arate asta. De ce nu incepi prin a le arata tu lor cat de mult ii iubesti si apoi poate si ei iti vor arata? Nu ai nimic de pierdut daca faci asta si nici daca discuti cu ei. Dar sa stii ca niciuna dintre "solutiile" la care te-ai gandit tu nu este de fapt solutie. Iti recomand sa nu faci nicio drama din asta.

4 răspunsuri:
| 211wasgnij a răspuns:

Iti recomand sa ai o discutie serioasa cu ei, nici o varianta pe care mi-o oferi nu o pot accepta. Nu trebuie musai cu amandoi, ci cu acela cu care te intelegi mai bine. Prietenii adevarati se castiga greu si se pierd usor. Nu mai avea complexe din pricina aspectului fizic, cu un pic de vointa si suficient sport poti ajunge la greutatea dorita. Fi tu insuti in orice situatie si vei izbuti in toate. La multi ani, sa fi vesela si optimista, cineva sta la colt, sa puna stapanire pe a ta inima!

| ankadella explică (pentru 211wasgnij):

Raspunsul tau m-a facut sa zambesc! Imi pare rau, doar acum am vazut raspunsul. Multumesc!

| ankadella explică:

Multumesc.m-ati ajutat enorm!>:d

| deniaaa a răspuns:

cum sa te omori sau sa pleci de acasa ai innebunit :O:O ei te iubesc acum ca nu ai prieteni sau iubit poate sa fie si din cauza comportamentului tau sau al lor dar nu ca esti mai plinuta uitate in jur multe fete care sunt mai plinute au prieteni. ei mereu te iubesc se te vor iubi dar poate au si ei mai multe prbleme cum ar fi servici etc. incearca sa vb cu ei si puneti-va de acord in privinta asta : succes :*:*