| PopStarInMyMind a întrebat:

Duminica o sa plec la mare cu parintii(doar cu parintii). E prima data pentru mine cand mergem la mare fara prieteni.De obicei mergeam cu rude sau prieteni care aveau si ei copii.Mereu am avut pe cineva. O sa mergem la mare in Spania si nu stiu daca toti copii de acolo stiu engleza ca sa pot vorbi cu ei.Deci,imi puteti da idei de ce as putea face singura?

1 răspuns:
| lucica99_8361 a răspuns:

Eu cred ca poti incerca sa vorbesti cu ei in engleza. Dar daca mai ai timp, invata citeva propozitii de baza in spaniola, de genul: "Salut, ma numesc..." sau " Vorbiti engleza?" sau chestii de astea. Nu te teme te vei intelege de minune cu ei, totul va merge de la sine. Eu, de exemplu, am niste verisori ce locuiesc in Grecia. Noi ne intelegeam prin miscari, semne, mimici. Succes. xoxo

Întrebări recente