| enmaai a întrebat:

Nu o mai suport pe maicamea ma dispera intruna ...cand este plecata in italia si raman cu tata ne inteleg foarte bine este liniste in casa..totul bine si cum vine incep certurile si urletele se ia de mine din orice! I don't want to see va rog spuneti-mi ce sa fac. am sa fug de acasa eu nu o mai suport ...am 15 ani!

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Tu fi cuminte si cand iti zice ceva zici da da bine apoi o ti pe-a ta. Dar daca iti da un sfat bun nu trebuie sa-l ignori.

| pwp a răspuns:

Pur si simplu nu o mai baga in seama. iar cand ai nevoie de ceva cere-i tatalui tau happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu trebuie sa fugi de acasa, daca vrei poti sa mergi la bunici pana este ea in tara, dar nu prea rezolvi mare lucru. Cel mai bine ar fi sa vorbesti cu ea si sa ii spui...si eu am fost in situatie de genul si tot cu vorba am rezolvat.Iti urez success :*.
P. S: fa ce iti doreste inima, dar nu uita ca ai si creier, deci pune-l la munca si nu lasa ca inima sa o ia razna.

| sebysebyca a răspuns:

Pai daca ai buletin deja ce te orpeste sa nu-i iei gatul? casapeste-o, si bag-o in frigider, apoi arata-i toata ziua degetul mijlociu.

| Amy1 a răspuns:

Sa nu faci asta! Ea tine la tine si ii pasa de tine, de aceea face asta! Inteleg cum e.La fel mi se intampla si mie cu mama mea.sad, Insa mi-am dat seama de ce reactioneaza asa! Am o sora de 2 ani..si am putut observa ca eu fac la fel ca mami daca sora mea nu ma asculta! Ofac fara sa-mi dau seama..si dupa imi pare rau.Si mie mi-a venit aceasta ide.Sa fug.Insa am discutat cu mami despre tot ce ma supara si ea a discutat cu mine. Iar de atunci apele s-au mai linistit...Ne certam mult mai rar.De aceea avem gura.Pentru a DISCUTA! Ia r asta e ceea ce trebuie sa faci.Fiindca fuga de acasa nu rezolva nimic! Nu e ca-n filme. Fugi de acasasi te angajeaza "x" si devii o vedeta bogata! Nu! o sa ajungi ca vai de capul tau sau te vei intoarce acasa in mxim 2 zile!

| enmaai explică (pentru Amy1):

Fratee... am discutat dar urla."straight face Toti Bunicii mei au murit in afara de cea de pe tata, la care nu doresc sa merg! am un prieten foarte bun pe care il cunosc de vreo 2-3 ani si as putea sta la el... Ce-mi spui sa fac?

| Amy1 a răspuns (pentru enmaai):

Atunci poti apela la un psiholog.Si nu glumesc acum.sa stii ca se poate sa ajute. el stie cum sa explice in asa fel incat parintii sdk mama ta sa sesize ca ceea ce face tedetermina sa faxi anumite lucruri.Sau spune-i in fata" Te urasc si din cauza ta, am doar ganduri sinucigase si vreau sa fug de acasa.Mo-i fi nascut tu, insa un parinte este pentru as-i indruma copilul pe calea ce buna, nu pentru a urla la el si a-l face sa gandeasca la cele mai sumbre lucruri" Stiu ca e greu sa faci asta. Dar camasa am vorbit si eu cu mama si asa a mai inteles. Sper sa ajute asta: sad

| enmaai explică (pentru Amy1):

De cate ori nu i-am spuslaughing Si imi spunea: e si ce? Ma ameninti ca pelcid e acasa? e pleaca se vedem cce vei face... Si asa imi zice. deplecat am unde sa stau nu ii problema. dar mna. lasa-mi mesaj cu id-ul tau daca vreis a mai vorbimbig grin