| sexyM a întrebat:

Am sa mor, mama e alcoolica si tata o iarta mereu, tata nu prea sta acasa, lucreaza tot timpul, iar mama nu se mai opreste, iar cand tata vine acasa ea se opreste, si nu stiu ce sa mai fab, am vorbit toti cu ea si nu intelege, la dezalcolizare nu vrea, la jurat bautura a fost odata, si nu mai vrea, incep sa inteleg ca nu ma mai iubeste deoarece, se comporta urat cu mine cand e bauta si i.am spus si tatei dar el a spus ca nu da divort pentru ca sunt eu la mijlok dar nu intelege ca eu nu o mai suport, va rog spuneti-mi cum pot sa il despart de mama.va implor ajutorul pentru ca am observat ca incep sa am probleme psihice.ps:rog seriozitate si nu vreau centre sau altele, vreau o metoda prin care pot sa ii despart. dau si funda daca trebuie.

2 răspunsuri:
| Nam a răspuns:

Ai spus ca mama ta se comporta urat cu tine cand este beata! Este normal
Unii oamenii cand sunt beti se cearta si se bat!
Ca sa ii poti despartii, ii poti spune tatalui tau ca pleci de acasa daca problema nu se rezolva! sau sa divorteze!
Incearca sa ii spui tatalui tau sa ii ascunda bautura sau sa ii i-a banii, trebuie neaparat sa fie facut ceva :! Imi pare rau de ce ti se intampla! Am sa iti trimit id-ul meu prin mesaj adica cand te loghezi pe lista acolo o sa v ezi mesaje a patra de sus in jos, daca vrei sa vorbesti cu mine!

| Daria a răspuns:

Ugh! Urata situatie.Chiar imi pare rau pentru tine,dar nu cred ca suntem niciunul de aici in masura sa te ajute.Cel mai bine ar fi sa vorbesti cu cineva de specialitate,gen un terapeut...
Totusi, incearca sa faci cumva sa vorbesti cu tatal tau si sa o convingeti pe mama ta sa mearga la dezalcolizare. Daca nu se poate cu frumosul, incercati cu forta.
Succes!happy