| LaughWithMe a întrebat:

Nu pot sa spun ca sunt chiar timida, dar cand sunt cu prietenii sau o prietena veche..sau cu oricine.mi se intampla sa ma blochez.Nu stiu despre ce sa vorbesc cu ei, am impresia ca uneori se plictisesc.Nu imi aduc aminte sa fi fost asa din totdeauna sad :?. oricum, ma ajutati va rog? Sa imi dati idei pentru ce pot sa povestesc cu prietenii, ceva subiecte.

Dau funda la raspunsul care ma poate ajuta cel mai mult :*

2 răspunsuri:
| simpluone a răspuns:

Daca un strain ti-ar putea da subiecte de discutie mai interesante inseamna ca partenerii de discutie nu-ti sunt prieteni. Asculta-i intai si afli ce ii intereseaza. Cat despre blocaje nu-ti fa griji or sa treaca odata ce iti recapeti increderea in tine

| Skrilllexx a răspuns:

NU ma laud... sunt o persoana foarte sociabila, fac lumea sa rada, sa se simta bine si nimeni nu se plictiseste in jurul meu, daca vrei sfaturi add : bvkea----mess!