| antonella_5557 a întrebat:

Nu santem impreuna dar eu m am obisnuit sa l vad cu multe fete in jurul lui la inceput eram geloasa acum m am obisnuit insa el daca ma vede de brat sau de mana cu vreun amic cand vorbesc despre acel amic intervine in conversatie si ba zice ceva rau de acel amic ca e urat sau ceva de genu ba zice ca il bate... ce poate insemna asta?

7 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Cred ca tine la tine si e gelos.

| daii a răspuns:

Eu cred ca e gelos.Si daca e gelos, inseamna ca te place si simte ceva pentru tinehappy

by daiiwinking

| AnaisC a răspuns:

Am si eu un caz ( prietenu meu cel mai bun), pai el nu umbla cu fete eu umblu cu toty bayetii, din clasa, scoala etc. Doar cu baieti nu prea vb cu fetele, si daca vede ca zic ceva de bine despre un baiat se ridica si pleaca fara sa scoata un sunet. un om ciudat...ma rog.
Well, legat de problema ta, el te place si eu cred ca e mai mult ty-o spun din proprya experienta chiar tine la tine mult si e genu, care zice daca nu esti a mea nu mai esti a nimanui, da e dacat gura de el crede-ma nu o sa bata pe nime, u contynua sa fy u si comportate ca pana acum, chiar mai exagereaza oleac sa vb c mau mult bayety si cu el mai putyn. Tortureaza-l crede-ma v-a implora mila, va veni in geninchi la tine ca sa te combini cu el lasa-l pe el sa faca primul pas, nu te grabii fi u insuty si fii rea.

| ÅñdRa a răspuns:

Pai cred ca este gelos si atat timp cat un baiat este gelos te place.Incearca sa faci tu primul pas asta daca si tie iti place de el.Mult noroc :*

| citron a răspuns:

Poate fi interpretabil... ori te place, vrea sa fiti prieteni
sau poate fi vorba de un pariu pus cu prietenii ceea ce este putin probabil...comporta-te asa si-n continuare, doar nu sunteti impreuna big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este gelos, se înţelege clar din gesturile lui, ar trebui să e dai mai des la colegi să vezi cum reacţionează, apoi când nu va mai putea să se abţină, cel mai probabil îţi va spune că te place, pentru că gelozia, aşa cum am mai spus este semn de iubire. Dar ai grijă să nu te amăgeşti şi să regreţi mai târziu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si mie mi se intampla acest lucru d ceva timp.cred ca acel baiat t place si atunci cand spune ca ii bate p tipii cu care u vb vrea sa ''creasca''in ochii tai si stunci cand spune ca el e mai frum face acelasi lucru.incearca sa petreci mai mult timp cu el.(daca nu ai prieten)