| happyyyyyyyyyyyyyyy a întrebat:

Nu stiu ce s-a intamplat dar dintr-o data, prietenii s-au indepartat si ma vorbesc urat. pot spune ca i-am pierdut aproape pe toti. unii spun ca ma urasc si chiar nu stiu ce s-a intamplat. si de ce lumea se comporta asa cu mine. straight face

Răspuns Câştigător
| thegatekeeper a răspuns:

Eu zic ca exista doua posibilitati: ori s-au schimbat ei si nu mai aveti nimic in comun, ori te-ai schimbat tu. Sau poate chiar ambele. Gandeste-te ce s-a intamplat de nu va mai intelegeti si incearca sa-ti dai seama din partea cui a venit schimbarea asta. Daca ajungi la concluzia ca nu mai aveti nimic in comun si ca nu mai merita sa iti petreci timpul cu ei, atunci poti sa pui capat asa-zisei prietenii si sa mergi mai departe, zic eu. Tu stii mai bine ce s-ar fi putut petrece.

8 răspunsuri:
| rater1994 a răspuns:

Eu iti recomand asa happy Te duci la cel mai bun pr care era si il intrebi dc au ajuns sa se intampla ceste lucruri roagal frumos sa te ajute sa-ti zica ce s-a intamplat. Daca iti zice si sti cai gresit rezolva problema.Iar daca nu-ti zic nici unu dintre ei aia nu-s adevarati prieteniwinkingAdevartii prieteni vb intre ei nu fac asa cevahappyVb din proprie experientahappy

| anss23 a răspuns:

Cred ca sunt doua posibilitati:ori fac asta pentru a te necaji,fara niciun motiv,ori unul din "prietenii" tai a raspandit o minciuna despre tine.
Prima oara ar trebui sa-i intrebi de ce se comporta asa. Daca refuza sa iti raspunda sau se prefac ca nu s-a intamplat nimic inseamna ca fac asta din pura rautate, ceea ce e foarte urat din partea lor, si in acest caz pur si simplu nu ii mai baga nici tu in seama.Nu-i lasa sa te necajeasca,sa-ti traga moralul in jos, gandeste-te la lucrurile frumoase din viata ta, o sa-ti faci alti prieteni.

| vάĝàвøήτ a răspuns:

Poate le-ai gresit si tu cu cv

| BiAnCaIoAnA2000 a răspuns:

Buna! Nu stiu cum sa- ti raspund la intrebare dar am raspuns pentru ca vreau sa ajung la statutul de senior. Multumesc pentru intelegere!

| AnnonnimGirrl a răspuns:

Si cu mine e la fel.Nu sunt prieteni.Sunt falsi daca chiar "te urasc".
Lasa.asa sunt si eu.Mai bine putini si adevarati decat multi si falsi

| Claudela a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa vorbesti cu ei,doar ei sunt cei care cunosc motivele distantariihappyEu sunt sigura ca nu este nimic grav,probabil niste vorbe, glume sau zvonuri care i-a deranjat:* eu te sfatuiesc sa nu te ingrijorezi si sa vorbesti cu ei pentru a incerca sa rezolvi problema.

PS:Fa-ti si prieteni noi, fara ai uita insa pe cei vechi:*

| strofloceala a răspuns:

Poate i-ai suparat si tu nici nu ti-ai dat seama sau a venit un extraterestru si le-au spalat creierii(nu suntem singuri-spuse tocilarul din mine) dar cea mai plauzibila ii aia cu extraterestrul.sunt de parere ca ar trebui sa stai de vorba cu ei(si cu extraterestrul daca este cazul).un pui de funda?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate ai facut ceva ce i-a deranjat. Poate ar fi bine sa ii intrebi doar asa cred ca poti afla.