| Anahiteamo a întrebat:

Dupa aproape 2 luni de "relatie" prietenul meu cu beneficii pare sa-si fi pierdut interesul in mine. In afara de partidele de sex, cand e foarte dragut si totodata pasional cu mine, se comporta de parca nici n-as mai exista. Nu mai e cel pe care il stiam la inceput. Cel caruia ii pasa de mine si imi scria de nu stiu cate ori pe zi.
De vreo saptamana tot il evit de fiecare data cand il intalnesc. Culmea e ca suntem colegi de facultate si astazi am avut o dezbatere de vreo 2 ore si ceva si cand incepusem sa-mi spun discursul el a protestat si faza si mai ciudata e ca numai la mine a protestat. M-a atacat si m-am luat in gura cu el de fata cu toata lumea si la randul meu l-am atacat si eu pe el. Mai nou suntem ca soarecele si pisica. Ce s-a intamplat de s-a comportat asa? Sincer, nu ma asteptam la asta. Si ce sa fac pe mai departe in legatura cu el?

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ai mai scris asta, nu ai inteles ce inseamna faza cu sa facem sex fara complicati, relatie etc

| Violleta2022 a răspuns:

Pai, se comporta exact cum ar trebui sa se comporte un prieten cu beneficii: adica doar sex si restul nu se implica deloc. Nu asta ati convenit?
Pentru ca asta primesti, ceea ce este un comportament pefect normal, pentru un "prieten cu beneficii"!

Vrei implicatii emotionale si cineva sa-ti poarte de grija?
Cauta-ti un iubit!

| Emilian65 a răspuns:

Probabil ca si-a gasit alta iubita.

| LoveSleep a răspuns:

Nu cred că ai înțeles bine ce face un "prieten cu beneficii". Mai documentează-te.

| deeeaqq a răspuns:

Uf.
Ai spus că e un "prieten cu beneficii", la ce te aşteptai? să se implice emoţional? Mai informează-te şi tu ce înseamnă "prieten cu beneficii", că d'oh, poate nu ţi-ai dat seama.

| kandaraki a răspuns:

Un prieten cu beneficii nu implica nimic si absolut nimic decat sex. nu trebuie sa ii pese de tine, sa aiba sentimente, interes, doar SEX.

| Aika十六 a răspuns:

Eh ce frumoasa e tineretea, vezi asta va fi doar inceputul. Merita, oare sa ratezi totul, pentru niste clipe de falsa placere? Ce vei face cand te vei casatori? Iti spun eu ce se va intampla, daca inaintea casatoriei te-ai mai culcat cu 2-3 sau catii ori fi fost si asta e valabila pentru ambii parteneri. Ei bine, dupa casatorie la fiecare act sexual, nu vei face sex doar cu sotul tau, ci in capul tau iti vor aparea si scenarile cu fostii. Si asta te va urmari toata viata. Plus, ca daca te intalnesti cu unul din fostii, iti reapar in cap scenariile, cum s-a intamplat ce bine a fost, etc. si tanjesti iar dupa clipele acelea. Vei ramane cu un gust amar si se pot intampla mult, mai multe.
Ce semanam, aia culegem.
Se pare, ca tu nu ai inteles ce este un prieten cu beneficii. Doar sex, fara implicari emotionale. El isi face doar treaba. Deci de ce esti suparata, doar tu ai ales calea asta.
Pa, pa!

| Salazar22 a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu el deschis si spune-i ceea ce simti. E evident ca te-ai atasat de el mai mult decat prevede o relatie bazata pe sex