| vanessa_3440 a întrebat:

Nu stiu ce sa mai fac, am prieten si ne intelegem cam greu.Suntem impreuna de un an si opt luni, la inceput a fost bine, dar cu timpul am ajuns sa ne certam din orice, iar eu plang foarte repede si am ajuns sa-l si amenint ca o sa mor daca ma mai supara(eu sunt constienta ca n-as fi in stare sa ma omor), iar el la nervi imi vorbeste foarte urat si nu-si cere scuze niciodata. Ce sa fac ca sa nu mai plang din orice, sa nu-l mai controlez atata si sa ne intelegem bine ca la inceput?

7 răspunsuri:
SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Greu de crezut ca ce a fost va mai fi vreodata, dar voi incercati sa discutati asta trantand amandoi discutia cu seriozitate, nu cu superficialitate.

kratos
| kratos a răspuns:

Primul pas ar fi sa-i spui lui ce ne spui noua. Incearca sa-l conduci si sa-l faci sa se simta bine langa tine. Nu este normal ce se intampla cu el fie il supara ceva la relatia voastra, fie s-a saturat de prea mult bine cu tine sau fie are pe alta. Incearca sa vorbesti sa-i spui lui ceea ce simti si daca nu se va schimba in timp eu zic sa incerci sa fi tu fericita si sa-l lasi in pace. Nu meriti sa fi nefericita!

| juno a răspuns:

Relatie fara sacrificii nu poate fi. De obicei intr-o relatie se intampla ca unul sa lase mai mult de la el sau ca amandoi sa lase de la ei cate putin. Daca nu se intampla chestia asta apar conflictele. Poate in aceeasi situatie sunteti si voi. Daca is lucruri marunte incearca sa lasi de la tine putin si incet incet o sa se remedieze situatia. Chestia cu "omor" incearca sa nu i`o mai repeti niciodata. Baietilor le place mai mult o fata care se arata indiferenta de pierderea lui decat una care ameninta cu faptul ca isi pune capat zilelor. Nu pot decat sa-ti dau un sfat privind din exterior, necunoscand prea bine relatia. In locul tau as incerca sa vorbesc cu el si sa-i spun ce ma deranjeaza, el sa faca la fel, sa incercam amandoi sa indreptam lucrurile care le facem gresit. Daca nu merge treaba nici asa, sau daca el refuza din start sa faca chestia asta, i`as spune ca poate e mai bine sa incheiem aici toata treaba decat sa ne chinuim amandoi...cam asta as face eu. Bine, e doar un sfat, tu stii ce simti, deci tu stii cel mai bine ce sa faci. Succeswinking!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vanesa, sunteti impreuna de mult timp, sentimentele nu se pot pierde asa usor, stai cu el de vorba, dar in fata nu pe mess sau la telefon, eu sunt sigura k inca te iubeste, pentru ca nu vad alt motiv pentru care inca sa stea cu tine, dar poate relatia a luat-o pe cai gresite, spune-i ceea ce simti, ceea ce neai spus si noua happy

succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici sa nu iti treaca prin cap sa te sinucizi! la nervi oricui mai scapa ceva dar daa se intampla des e o problema...ca sa nu mai plangi asa mult incearca sa vorbiti mai des si cat mai deschis... daca e asa nervos il lasi sa isi revina...

| Andreeashine a răspuns:

Pai ma asa acum la varsta noastra, unu din relatie la un moment dat incepe sa se plictiseasca.incearca sa faci lucuri noi care nu le-ai facut pana acum, sa il faci sa te vrea din nou, nu stiu daca vei reusi, incearcaa.

| adelutzza a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa vb cu el si sa-i spui ce ai pe suflet.Asa am patit si eu si cand am vazut ce se intampla am incercat sa vb cu el si i-am zis ce am pe suflet. Dupa ce am vb cu el despre toate astea, a inteles ceea ce simt pentru el si ce e in sufletul meu si acum mi-a zis sa nu mai tin in mine k tot eu sufer si vad k ne intelegem bine.Am avut un copil impreuna, dar din pacate am pierdut sarcina, copilul ne-a apropiat din ce in ce mai mult.mult succes